0

Avokado Maskesi Yapımı

Avokado, pek çoğumuzun kullanım alışkanlığı edinmediği meyveler arasında yer alıyor. Ancak lezzetine doyum olmayan avokado ile hazırlanan avokado maskesinin faydalarına da doyulmuyor. Avokado maskesi nasıl yapılır sorusunun yanıtını sizlere daha önce vermiştik; şimdi de bir avokado maskesi yapımı paylaşacağız. Ancak bu noktada şu detaydan da söz etmeden geçmeyelim: vereceğimiz avokado maskesini saç bakımında kullanmalısınız. Cilt bakımında kullanabileceğiniz farklı avokado maskesi yapımı uygulamaları da söz konusu, ancak biz şu anda saçlarımıza yöneliyoruz.Radyo Dinle

Avokado Maskesi Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

*Bir yumurtanın sarısı
*İki çorba kaşığı zeytinyağı
*Bir tane avokado
*Saç bonesi
*Kase
*Boya fırçası

Avokado Maskesi Nasıl Yapılır?

■ İlk olarak avokadoyu ortadan ikiye bölün ve içerisinde bulunan çekirdeği çıkartın.
■ Bir kaşık yardımı ile avokadonun içerisinde bulunan özü alın ve blender içerisine yerleştirin.
■ Yumurtayı avokadonun üzerine ilave edin. İçeriğinde bulundurduğu Protein ile yumurta, saçlarınızın hızlı uzamasına katkıda bulunacaktır.
■ Son olarak malzemelerin üzerine zeytinyağını da ekleyin. Bu şekilde saçlarınız beslenir ve onarılarak hasar görmüş saçlardaki yıpranma tamir edilir.
■ Sonrasında blenderi çalıştırın ve avokado maskesinin pürüzsüz bir kıvam almasını sağlayın.

Avokado maskesi yapımı bu kadar kolay. Şimdi yapmanız gereken, hazırlamış olduğunuz maskeyi, bir boya fırçası yardımı ile saçlarınıza, hasarlı, kırık ve yıpranmış saç uçlarınıza uygulamaktan ibaret. Ardından saç bonesi kullanarak maskeyi saçınıza hapsedin ve bu şekilde kırk dakika bekletin. Bone kullanmıyorsanız yirmi dakika yeterli olacaktır.

Eğer saçlarınız çok hasarlı ise haftada iki sefer uygulayabileceğiniz avokado maskesini, sadece bakım için kullanacaksanız ve saçlarınızın onarılmaya ihtiyacı yoksa, ayda iki kullanım yeterli olacaktır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.