0

Avokado Maskesi Nasıl Yapılır?

Avokado maskesi, hem saça, hem de cilde uygulanabilen, avokadonun içeriğinde bulunan sağlıklı yağlar ve nem dolayısı ile de cilt tarafından çok kolay kabul edilen bir maske türüdür. Sizlere avokado maskesi nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan avokado maskesi yapımından söz edeceğiz, ancak hazırlayacağınız bu maskenin sadece saça uygulanması gerektiğini ve zarar görmüş saçları onardığını unutmamanız gerekmektedir. O halde, hemen avokado maskesi yapımını gözden geçirelim:Radyo Dinle

Avokado Maskesi Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

*2 çorba kaşığı bal
*1 çorba kaşığı zeytinyağı
*1 tane avokado

Avokado Maskesi Nasıl Yapılır?

■ Olgunlaşmış olmasına dikkat etmek kaydı ile avokadoyu ortadan ikiye bölün.
■ İçindeki çekirdeği kaşık yardımı ile avokadodan çıkartın.
■ Yine kaşık yardımı ile avokadonun içini çıkartıp bir kaseye alın ve çok iyi çırparak pürüzsüz bir kıvam almasını sağlayın.
■ Zeytinyağını ilave edip avokado ile birlikte tekrar çırpın.
■ Artık balı da hazırlamış olduğunuz avokado maskesine ekleyin ve yine karıştırın.
■ Eğer saçlarınızda kepek probleminiz ya da kaşıntı varsa, avokado maskesinin içerisine bir kaç damla da lavanta yağı ekleyin. Bir kere daha karıştırdığınızda, artık maskeniz, saçlarınız için uygulanmaya hazır hale gelmiş olacaktır.

Hazırlamış olduğunuz avokado maskesini saçlarınıza, bir saç boyası fırçası ile uygulayın. Eğer zaten yağlı bir saç tipine sahipseniz, saç derisine yakın uygulamamaya özen gösterin. Ardından saçlarınızı bone ile sarın. Bone kullandıktan sonra kırk dakika bekletmenizin yeterli olacağı avokado maskesini, bone kullanmıyorsanız sadece yirmi dakika saçınızda tutmanız yeterli olacaktır.

Belirtilen sürenin sonunda, maskeyi saçınızdan önce soğuk su ile temizleyin. Sonrasında her zamanki gibi saçlarınızı şampuan ile yıkayabilirsiniz.

Avokado maskesini, yıpranmış ve kuru saçlar için haftada iki sefer uygulayabilirsiniz. Ancak saçınızın kırıkları fazla değilse ve ekstra bir bakım gerektirmiyorsa, ayda sadece bir kere uygulayacağınız avokado maskesi yeterli olacaktır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.