0

Rimelin Kurumaması İçin Ne Yapılır?

Makyajın en önemli adımı göz makyajı, göz makyajının ise en önemli adımlarından bir tanesi rimel kullanımıdır. Ancak en kaliteli markayı da alsanız, bir zaman sonra, severek kullandığınız, istediğiniz sonucu size tam anlamı ile veren rimelin kuruması sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Peki rimelin kurumaması için ne yapılır. Rimelin kurumaması için alınabilecek önlemler nelerdir? İlerleyen bölümlerde bu soruların yanıtlarını bulabileceksiniz.Radyo Dinle

Rimelin Kurumaması İçin Ne Yapılır?

■ Rimelin kurumasına aslında her şeyin öncesinde biz sebep oluyoruz. Şöyle ki: genellikle rimelimizi diğer makyaj malzemelerimizle birlikte banyoda, aynanın önünde bulunduruyoruz. Sabahları duş alıyor; sonrasında da makyajımızı yine banyoda yapıyoruz. Oysa ki rimelin kapağını açtığımızda, banyoda o anda var olan buhar rimelin içine dolarak hem bozulmasına; hem de rimelin kurumasına neden oluyor. Bu nedenle, rimelin kurumaması için onu buzdolabında, ya da en azından banyo dışı buharsız bir ortamda saklamayı tercih edebilirsiniz.

■ Rimel kalıntıları rimelin kapağında ve fırçasında birikir ve rimelin kurumaması için onları da temizlemek gerekir. İki haftada bir, rimelin kapağını makyaj temizleme mendili ile silmelisiniz. Rimel fırçasını da ılık suyun içerisine koyarak rimel kalıntılarının çözülmesini bekleyebilirsiniz.

■ Rimelin içine damlatacağınız bir damla lens solüsyonu ya da gliserin de rimelin kurumaması için ve kuruyan rimelin çözülmesi için işinize yarayacaktır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.