0

Hamam Böceklerinden Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyız?

Hamam böceklerinden kurtulmak için ne yapmalıyız şeklindeki aramalar arama motoru üzerinde sıklıkla yapılırken, bu aramaların içerisinde hamam böceklerinin sevdiği yiyeceklerin de yer aldığını görmüş olsanız muhtemelen siz de şaşırırdınız. Hamam böceği besleyen bir kişinin varlığını düşünmekten ziyade, bu aramayı yapan kişilerin, sevdikleri yiyeceklerle hamam böceklerine tuzak kurmak istemiş olabileceklerini düşünmekteyiz. Peki hamam böceklerine kesin çözüm nedir? İlaç kullanmadan, onların da bir canlı olduklarını düşünüp, öldürmeden kendinizden uzaklaştırmanın yollarını arıyor, aynı zamanda hamam böceklerini uzaklaştırırken, kimyasal böcek ilaçları ile kendiniz de zehirlenmek istemiyorsanız, hamam böceklerine kesin çözüm olabilecek, paylaşacağımız doğal yöntemleri hemen uygulamaya başlayabilirsiniz.Radyo Dinle

Hamam Böceklerinden Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyız?

■ Hamam böceklerine kesin çözüm nedir diyorsanız, size ilk olarak defne yaprağını öneriyoruz. Yapmanız gereken tek şey, ezmiş olduğunuz defne yapraklarını evinizin belirli köşelerine serpiştirmek. Sadece hamam böceği değil, pek çok böcek türünü, etkili aroması ile defne yaprağı sayesinde evinizden uzaklaştırabilirsiniz.

■ Hamam böceklerine kesin çözüm olabilecek bir diğer yöntem de boraks kullanımı gerçekleştirmektir. Boraksı, hamam böceklerinin yoğun olarak bulunduğu yerlere yayarsanız ve hamam böcekleri boraksa dokunurlarsa, o anda su kaybetmeye başlar ve kısa sürede de ölürler. Eğer bir canlıyı öldürmeden kendinizden ve evinizden uzak tutmak istiyorsanız, belki bu yöntemi denemek istemezsiniz; ama etkili olduğunu bir kere daha hatırlatmış olalım.

■ Hamam böceklerinden kurtulmak için ne yapmalıyız sorusunun yanıtlarından bir diğeri de idris otu kullanımıdır ve idris otu oldukça doğal bir yöntemdir. Ancak idris otunun yağını kullanmalısınız. Sadece hamam böceği değil, sivrisinek ve diğer böcekleri de uzaklaştıran idris otu yağının kullanımı şu şekildedir: Bir kaç parça pamuğun üzerine idris otu yağını damlatın ve bu pamukları evinizin belirli bölgelerine serpiştirin. Ya da bir sprey şişesinin içerisine bir ölçü idris otu yağı, iki ölçü nane yağını ekleyip karıştırın ve bu karışımı hamam böceklerinin yoğun olduğu yerlere sıkın.

■ 1/1 ölçü olmak kaydı ile şeker ile karbonatı karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı, hamam böceklerine kesin çözüm aradığınız, evinizin belirli bölgelerine serpiştirin. Her ne kadar doğal olsa da bu yöntemin hamam böceklerini öldüreceğini de unutmayın. Şeker ile karışıma çekeceğiniz hamam böcekleri, karbonatın kokusu ile öleceklerdir.

■ Hamam böceklerine kesin çözüm nedir diyorsanız, içeriğinde güçlü kimyasal bileşenleri bulunduran ince silisli toprağı da kullanabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.