0

Parfüm Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Parfüm kullanımı, sadece kadınlar değil, erkekler tarafından da yoğun şekilde gerçekleştirilmekte. Ancak, parfüm kullanırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmadığımızdan, hem parfüm kokusunu yeteri kadar alamıyor, hem de kalıcılık süresini kısaltıyoruz. Peki parfüm kullanırken nelere dikkat edilmeli? Sorunun yanıtlarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz…Radyo Dinle

Parfüm Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

■ Parfüm kullanımının temiz cilde gerçekleştirilmesi, daha kalıcı olmasını sağlıyor ve daha güzel bir koku ortaya çıkartıyor. Bu nedenle, banyo sonrasında parfüm kullanımı gerçekleştirirseniz, zaten açık olan gözenekleriniz kokuyu daha iyi emer ve daha kalıcı olmasını sağlar. Ya da, parfüm süreceğiniz yeri temizleyin… Eğer banyo sırasında, kullanacağınız parfümün yan ürünlerini de kullanmayı tercih ederseniz, daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bir Parfümün Orjinal Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

■ Parfüm kullanırken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de, parfümün nereye sıkıldığı. Nabzın attığı yerlere, sıcak ve nemli yerlere uygulanan parfüm daha kalıcı oluyor. Bu nedenle, boyun, göğüs arası, diz arkası, kulak arkası, bilekler… parfüm kullanımı için tercih edilen bölgeler olmalı. Söz konusu bölgeler, parfümün daha kolay yayılmasını sağlayan yerler olmaları dolayısı ile de daha güzel kokuyu olanaklı hale getiriyor.

■ Cilt tipiniz, kullanmakta olduğunuz parfümün kalıcılığını belirliyor. Kuru cilt tipinde daha kısa süre kalıcı olan parfüm, yağlı ciltte daha kalıcı oluyor. Bu nedenle, cilt tipiniz kuru ise, parfümü daha fazla uygulamanız gerektiğini unutmamalısınız.

■ Kullanacağınız parfümü, cildinize uygulamadan, sadece kokusunu beğendiğiniz için almış olmamalısınız. Her parfüm sizin cildinizde, normalde olduğundan daha farklı kokacak. Bu nedenle, güzel kokan parfümü değil, size yakışan parfümü almanız önemlidir.

Parfümün Kalıcı Olduğunu Nasıl Anlarız?

■ Almayı düşündüğünüz parfümü denerken, bileğinizin iç kısmını deneyin ve parfümü uygulamanızın sonrasında on dakika bekleyin. Bu sırada buharlaşacak olan alkol, belirtilen sürenin sonunda stabil bir koku halini alacaktır. Bu şekilde beğendiğiniz parfümü alabilirsiniz. Aynı anda üçten fazla parfüm denememeniz gerektiğini de belirtelim. Koku alma duyunuz da karışacağından tercih etmemeniz gereken bu durumu ortadan kaldırabilmek adına, kokladığınız parfümlerin arasında kahve koklamayı tercih edin. Kahve kokusu, parfüm kokusunu ortadan kaldırır.

■ Kapağı kapalı olarak buzdolabında saklayacağınız parfümü daha uzun süre kullanabilirsiniz. Normalde parfümlerin kapalı, karanlık ve serin yerlerde saklanması önerilmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.