0

Yüzü İnce Gösterme Teknikleri

yüzü ince göstermenin yollarıBu yazımızda sizlere, yüzü ince göstermenin yolları; ve yüzü ince gösterme tekniklerinden söz edeceğiz. Eğer siz de yüzü ince göstermek için makyaj yapmayı düşünüyor, ve yüzü ince göstermek için allık nasıl sürülür diyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım… Bakalım elmacık kemikleri nasıl belirginleştirilir…Radyo Dinle

Yüzü ince göstermek için makyaj yapmadan önce, cilt tipinize uygun bir temizleyici ile yüzünüzü temizleyin. Sonrasında da, yine cilt tipine uygun bir tonik kullanarak gözeneklerinizi sıkılaştırın. Ardından, cilt tipine uygun bir nemlendirici seçerek cildinizi nemlendirin, ve ardından da makyaj bazı kullanarak, cildinizi makyaja tam olarak hazır hale getirmiş olun…

Yüzü ince göstermenin yolları arasında yer alan ilk hile, koyu renk fondötenin uygulanması… Ancak bu fondöten sadece, cilt renginizden bir ton koyu olmalı; aksi halde doğal görünüm sağlamayacaktır. Bu fondöteni uygulamanız gereken yerler: alın bölgesi; ve yanakların dış köşeleri olmalıdır.

Bir sonraki adımda ise aydınlatıcı kullanmalısınız. Aydınlatıcıyı, elmacık kemiklerinize, burun kemiğinin üzeri, ve üst dudağın ortasına uygulamalısınız. Ardından da, bu malzemelerin cildinizde, makyaj görüntüsü vermeyecek kadar doğal olduğuna dikkat etmeyi unutmamalısınız.

Yüzü ince gösterme teknikleri arasında, sözünü ettiğimiz doğallığı elde edebilmek için yapmanız gereken, fondöten fırçası ile renk geçişlerini dağıtmaktır. Bu şekilde güzel bir doğallık elde edebilir, yüzü ince göstermek için makyaj yaptığınız izlenimini vermemiş olursunuz.

Son olarak yapmanız gereken ise, bu makyajın dağılmasını önlemek… Bunun için, makyaj sabitleyici, ya da pudra; veya transparan pıdra kullanımını gerçekleştirebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.