0

Toz Fondöten Nasıl Kullanılır?

toz fondöten nasıl kullanılırBu yazımızda sizlere, son günlerde pek çok okuyucumuzun ilgi alanına giren toz fondöten ile ilgili bilgilerden söz ederek, toz fondöten nedir; ve toz fondöten nasıl kullanılır sorularının yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Eğer siz de, cildinizin makyaj sonrasında çok yağlandığından şikayetçi iseniz, gelin toz fondöteni yakından tanıyıp, toz fondöten kullanımını öğrenelim…Radyo Dinle

Toz Fondöten Nedir?

İçeriğinde pudra partikülleri de bulunan toz fondöten, Fondöten çeşitleri arasında, parlama; ve yağlanmayı önleyen özelliği dolayısı ile tercih edilmektedir. Eğer yağlı cilt tipine sahip iseniz, ya da terleyen biriyseniz tercih edebileceğiniz toz fondöten, kalıcılık bakımından çok iyi olmasa da, görünüm adına mat etki yaratır, ve bu nedenle de kısa süreli makyajların önemli tercihleri arasında yer almaktadır.

Toz Fondöten Nasıl Kullanılır?

Toz pudra kullanımı öncesinde tüm saçlarınızı toplayın; ve size engel olmalarını engelleyin. Ardından yüzünüzü, ve boynunuzu temizleyin, tonikleyip nemlendirin. Daha sonra da, nemlendiricinin kuruması, ve cildiniz tarafından emilmesi için en az beş dakika bekleyin.

Toz fondötenin kullanım bilgilerini gözden geçirin, sulu, ya da susuz kullanım gerektirebilir. Eğer sulu kullanım söz konusu ise süngeri önce ıslatın, sonra sıkın, sulu kullanım değilse de normal şekilde süngerinizi kullanabilirsiniz. Bunun için toz fondötenin üzerinde süngeri gezdirin.

Bu noktada ton fondöten kullanımını nasıl gerçekleştirmek istediğinize kendiniz de karar verebilirsiniz. Süngeri nemli şekli ile kullanırsanız, fondöten cildinizde daha doğal durur. Aksi halde daha etkili bir görünüm elde edebilirsiniz.

Süngere aldığınız toz fondöteni önce alın, burun, yanak… gibi yüzünüzün geniş bölgelerine uygulayın. Ardından çenenize; sonrasında da boynunuza inin. Çene ile boyun arasında çizgi oluşmasına izin vermeyin. Aksi halde doğal görünümden uzak olacağınızı unutmayın. Saç çevresinde ise çok fazla fondöten kullanmamaya özen gösterin.

Ardından, yüzünüze yaymış olduğunuz toz fondötenin cildinizde eşit şekilde dağılmasını sağlayın. Sonra da hala cildinizde problem olduğunu düşündüğünüz yerlere kapatıcı uygulayın. Artık fondöten kullanımınız tamamlanmış bulunmaktadır…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.