0

Strobing Makyaj Nedir?

strobing makyaj nasıl yapılırBu yazın en gözde makyajı Nude makyajdı. Pek çok makyaj malzemesi de bu anlamda Nude tonlarda ürünler ile zenginleşmişti. Ancak makyajın; ve modanın her geçen gün değiştiği günümüzde Strobing makyaj modası ortaya çıktı. Peki Strobing makyaj nedir? Yazımız içerisinde sizlere, hem Strobing makyaj nedir sorusunun yanıtını vereceğiz, hem de Strobing makyaj malzemelerinden söz edeceğiz…Radyo Dinle

Strobing Makyaj Nedir?

Nude gibi Strobing makyaj da doğallığı ön plana çıkartıyor; ancak, strobing makyaj malzemeleri arasında koyu renkler değil, açık tonlar; hatta aydınlatıcılar yer alıyor. Strobing makyajda, yüzün doğal güzelliklerinin, aydınlatıcılar ile vurgulanması hedefleniyor. Koyu tonlar, Strobing makyaj malzemeleri arasında yer almıyor…

Strobing makyaj malzemeleri arasında en çok kullanılan, likit aydınlatıcı. Ancak bunun yanında, BB krem, serum, ve nemlendiricilerden de yararlanabilmeniz mümkün.

Strobing Makyaj Nasıl Yapılır?

Strobing makyaj yapmak için, yüzünüzün hangi bölgelerinin yüksekte kaldığını bilmeniz gerekiyor. Bunu, güneşin yüzünüzde ilk vurduğu noktalar olarak da düşünebilirsiniz. Dudağınızın üst kısmının ortası, burnunuz, çeneniz, yanaklarınızın burnunuza doğru olan üst kısmı, alnınızın ortası… yüzünüzün yüksek noktalarıdır. Likit aydınlatıcınızı almalı, ve bu noktaları belirginleştirmelisiniz.

Strobing makyajı yaparken dikkat etmeniz gereken nokta ise, cildinizde var olan kusurların ortaya çıkmaması olacaktır. Bu anlamda, siyah nokta; ya da gözeneklerin geniş olduğu yerlere aydınlatıcı kullanmamalı, ve cilt bakımına özen göstererek, kusursuz, ve doğal olmalısınız.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.