0

Ne Renk Allık Kullanmalıyım?

ne renk allık kullanmalıyımMakyajın olmazsa olmaz parçalarından biri olan allık renk seçimi ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde sizlere aktarmaya çalışacağız. Allıkta renk seçimi önemlidir; çünkü, doğru rengi seçerseniz, hem daha sempatik, ve sıcak, hem de daha sağlıklı görünürsünüz… Peki, ne renk allık kullanmalıyım sorusunun, sizin için en doğru yanıtını biliyor musunuz? Biz size bu yazımızda, allık renk seçimi ile ilgili detaylardan söz edeceğiz…Radyo Dinle

Ne Renk Allık Kullanmalıyım?

Eğer cilt teniniz açık renk ise; ve siz kendinizi açık tenli olarak tanımlıyorsanız, allıkta renk seçimini, açık mercan, şeftali, ya da toz pembe tonlarından yana yapmalısınız. Bununla birlikte, eğer allık kullanımında aşırıya da kaçmazsanız, doğal görünüm ile, çevrenizde sizin için pozitif bir bir beğeni oluşturabilirsiniz.

Kendinizi buğday tenli; ya da kumral olarak tanımlıyorsanız, sizin için en uygun allık renkleri, yoğun şeftali, ve gül tonlarıdır. Eğer bu renkleri bir de doğru şekilde yüzünüze uygulayabilirseniz, çevrenizden dramatik bir izlenim elde edebilirsiniz.

Esmerseniz, bu durumda tercih etmeniz gereken allık renkleri: kahve tonlar, şeftali, ve koyu kırmızılardır… Soğuk cilt tonu olanlar koyu şeftali, sıcak cilt tonu olanlar ise fuşyaları tercih edebilirler. Elmacık kemiklerinizin üzerinde yoğunlaşacak olursanız, bu renklerle, oldukça cesur bir görünüm elde edebilir, sıcak bir görünüme kavuşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.