0

Makyajla Dudakları Dolgunlaştırmak Mümkün

makyajla ince dudakları kalın göstermekBelki siz de pek çok kadın gibi, dudaklarının ince olmasından şikayet edenler arasında yer alıyorsunuz; ama bu durumu kendiniz için bir kompleks haline getirmenize de gerek yok; çünkü zaten her gün, hatta günde bir kaç kere tazelediğiniz makyajla dolgun dudaklar elde etmeniz mümkün… Peki makyajla dudakları dolgunlaştırmak; ve makyajla ince dudakları kalın göstermek için yapılması gerekenler neler? Yazımız içerisinde sizlere bu soruların yanıtlarından söz edeceğiz…Radyo Dinle

Makyajla İnce Dudakları Kalın Göstermek
Makyajla Dudakları Dolgunlaştırmak

• Makyajla dolgun dudaklar elde etmek istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey, ruj; ya da kalem kullanmadan önce dudaklarınıza dudak bazı uygulamanızın gerekliliğidir. Bu sayede, hem sürdüğünüz ruj, hem de dudak kalemi ile, ince olduğundan şikayet ettiğiniz dudaklarınızı daha kalın gösterebilirsiniz.

• Son zamanlarda makyaj malzemeleri arasında dudak kalemine her zamanki kadar yer verilmiyor. Ancak unutmayın ki, makyajla dudakları dolgun göstermek için dudak kaleminden de yararlanmalı; ve rujunuza üç boyutlu bir intibah katmalısınız. Bunun için rujunuzu sürmeden önce, ruj renginden daha koyu bir tondaki dudak kalemi ile dudaklarınızın etrafını belirleyin. Sonrasında süreceğiniz ruj, farkı görmenizi sağlayacaktır.

• Makyajla ince dudakları kalın göstermek için yapmanız gereken bir diğer şey de iki renk ruj kullanmaktır. Dudaklarınızın ortasına, açık tonlarda bir ruj sürmeli, etrafını ise daha koyu tonda bir ruj ile doldurmalısınız. Bu sayede, makyajla dolgun dudaklar elde etmeniz daha kolay olacaktır.

• Son olarak makyajla dolgun dudaklar elde etmek için kullanmanız gereken ruj renklerinden de söz edelim: Koyu renk tonlarındaki rujların, dudakları daha ince göstereceğini, açık tonlardaki rujların ise daha dolgun görünen dudaklara sahip olmak için işinize yarayacağını unutmayın…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.