0

Makyajın Doğal Durması İçin Öneriler

doğal makyajın sırlarıYazımız içerisinde sizlere, doğal makyajın sırları, ve doğal makyajın incelikleri ile ilgili bilgilerden söz etmeye çalışacağız. Makyajın doğal durması için, temel makyaj malzemelerini kullanacak, ve bu sayede naturel bir görünüm elde etmiş olacaksınız. Ki bu durumun, hiç makyaj yapmamış olmak demek değil, doğal makyaj yapmış gibi bir görünüm elde etmek için değerlendirildiğini de unutmamalısınız. O halde zaman kaybetmeden bilgilerimizi elde etmeye başlayalım…Radyo Dinle

Makyajın Doğal Durması İçin Yapılması Gerekenler
Doğal Makyajın İncelikleri
Doğal Makyajın Sırları

• Doğal makyajın sırlarından ilki, kullanılan BB krem, CC krem, fondöten, ya da göz altı kapatıcısının cilde nemli bir sünger ile uygulanmasıdır. Burada önemli olan kullanılan makyaj malzemesi değil, malzemenin uygulandığı makyaj süngeridir. Nemlendirilmiş olması sayesinde, makyaj malzemesinin cilde daha iyi işlemesini, ve makyajın doğal görünmesini sağlamış olacaktır.

• Doğal makyajın inceliklerinden bir diğeri de, özellikle BB krem, ya da CC krem kullanılmasıdır. Bir çeşit renkli nemlendirici olan BB krem; ya da CC kremler haricinde, pudra, fondöten; ya da göz altı kapatıcısı kullanacaksanız, olabildiğince kremsi, hafif formüllü ürünler olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece makyaj maşzemeleriniz kırışıklıklarınızın arasına girmez, ve cildinizde mat bir görünüm ortaya çıkartmaz.

• Çok işlevli malzemeler de makyajın doğal durması için tercih edilen diğer makyaj malzemeleri arasında yer almaktadır. Çok amaçlı stik türü ürünler, hem dudakları, hem göz, hem de yanakları renklendirerek, tek renk kullanılmış olması dolayısı ile makyajın doğal durmasını kolaylaştırmaktadır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.