0

Makyaj Yapmaya Nasıl Başlanır?

Makyaj yapmaya yeni başlayanlar için en çok merak edilen soru şudur: Makyaj yapmaya başlamadan önce nelere dikkat edilir? Makyaj yapmaya nasıl başlanır? Biz de sizlere, özellikle de makyaj yapmaya yeni başlayanlara bu bilgileri tüm detayları ile aktarmak istedik. Aslında makyaj yapmaya başlamadan önce yapılması gerekenleri bizler bile bazen atlayabiliyoruz; ya da zamanımız olmadığı için rutine uyamıyoruz. İşte bu gibi nedenlerden dolayı, bu bilgilere hepimizin ihtiyacı var…Radyo Dinle

Makyaj Yapmaya Nasıl Başlanır?

Makyaj yapmaya başlamadan önce cildinizi, cilt tipinize uygun ürünler kullanmak kaydı ile önce temizlemelisiniz. Sonrasında toniklediğiniz cildinizi arındırıp, sıkılaşmasını sağlamalısınız. Ve son aşamada nemlendirici kullanıp, cildinizin en az 15 dakika nemlenmesini beklemelisiniz.

15 dakikalık bekleme süresinin sonrasında, cildinizin renk bütünlüğünü sağlamak ve pürüzsüz görünmesini olanaklı hale getirmek için gerekli ten makyajını uygulamanız gerekiyor. Bu noktada yaralar, lekeler ve sivilceler ile akneleri mutlaka kapatmanız gerekiyor ki nasıl yapacağınızdan söz edeceğiz.

Lekelerinizin rengi açık ise kullandığınız fondöten renginden daha koyu; koyu ise daha açık bir ton kullanarak işe ilk olarak söz konusu lekeleri kapatarak başlamanız gerekir. Lekelerinizin rengi mor ise kapatmak için pembe tonlardan yararlanabilirsiniz.

Şimdi, sıradaki adım göz altı kapatıcısını kullanmanız gereken adımdır. Ve ardından da, cilt renginize uygun bir fondöteni tüm cildinize uygulamanız gerekmektedir. Fondötenin üzerine pudra kullanmalısınız. Böylece hem makyajınız sabitlenecek; hem de matlık kazanacaktır ki çok parlak bir makyaj tercih edilmez. Ancak şunu da unutmamalısınız ki, ne fondöteni; ne de kapatıcıyı yüzünüze fazla miktarda, boya – badana yapar gibi uygulamamalısınız.

Eğer cildinizde akne, sivilce gibi lekeler varsa, uygun renk bir kapatıcı ile bu lekeleri kapatıp, ardından da matlaştırmak için pudra kullanımı gerçekleştirin. Bunun sonrasında tüm yüzünüze fondöten uygulaması yapıp, onun üzerine yine pudra uygulayarak makyajınızı tamamlayın.

Özellikle makyaj yapmaya yeni başlayanlar arasında iseniz şu detayları da unutmayın: Kullandığınız açık renk ürünler uygulama yaptığınız bölgeyi daha büyük; koyu renk ürünler ise daha küçük gösterir. Makyajda renk karışımlarını buna göre uygulamalısınız.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.