0

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Makyaj yapmanın inceliklerini her kadının bilmesi gerekiyor; çünkü makyaj yapmadan evden çıkmayı hiç birimiz tercih etmiyoruz. Makyaj yapmanın sırlarını bildiğimiz takdirde, yaptığımız makyajdan çok daha etkili sonuçlar elde edebiliriz. Bu nedenle sizlere ilerleyen bölümlerde, makyaj yapmanın püf noktaları nelerdir sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Makyaj yapmanın incelikleri arasında sizlere on pratik önerimiz olacak. Bunlara uymanız halinde, en basit makyajlarla dahi en güzel görünümü elde edebileceksiniz. İşte o detaylar.Radyo Dinle

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

■ Göz makyajı, pek çok kişinin yapmakta zorlandığı makyaj detayıdır. Farı; ya da rimeli yüzünüzün farklı bölgelerine bulaştırabilirsiniz. Bu noktada fondöteni kullanım sıranız büyük önem taşımaktadır. Göz makyajınızı yaptıktan sonra yüzünüze bulaşan farı silmeniz zor olur; ama fondöten sürmemiş olursanız, farı siler, sonrasında fondöten uygulamasını gerçekleştirerek cilt tonunuzu eşitlemiş olursunuz. Bu sayede gözden kaçırmış olduğunuz diğer kusurları da kapatmış olursunuz ve daha güzel görünmeniz söz konusu olur.

■ Makyaj yapmanın incelikleri arasında, dudaklarınızı aydınlatıcı ve kapatıcı ile vurgulamak da yer almaktadır. Rujunuzu ve dudak kaleminizi uygulayıp, etrafını kapatıcı ile çevreleyin. Ve sonrasında, dudaklarınızın vurgulamak istediğiniz bölümlerine aydınlatıcı sürün. Böylece daha dolgun ve etkileyici dudaklara sahip olmuş olacaksınız.

■ Waterproof rimeller su geçirmeyen, dolayısı ile daha kalıcı rimellerdir. Ancak bu rimelleri çıkartması oldukça zordur. Sizin de böyle bir şikayetiniz varsa, kirpiklerinize ilk olarak normal rimel uygulayıp, üzerine Waterproof rimel uygulaması gerçekleştirin. Böylece kirpikleriniz hem çok güzel görünecek, hem uzun süre kalıcı olacak; hem de istediğinizde kolayca makyaj temizliğini yapabileceksiniz.

■ Makyaj yapmanın püf noktaları nelerdir sorusunun yanıtlarından bir diğeri de, kullanılan bronzer ya da aydınlatıcının fazla olduğu zamanlar için geçerlidir. Diyelim ki aydınlatıcı ya da bronzeri çok fazla sürdünüz. Azaltmak için hepsini silmenize gerek yok. Bunun yerine, üzerine pudra uygulamayı tercih etmelisiniz. Bu sayede fazla olan aydınlatıcı ya da bronzerin yoğunluğunu azaltmış olursunuz.

■ Kaş kalemi ile kaşlarınızı doldururken aynanın içine girmeyi değil, bir adım geride durmayı tercih edin ve sadece kaşlarınızı değil, tüm yüzünüzü görün. Böylece insanların sizi nasıl gördüğünü algılamış olursunuz ve dolayısı ile daha iyi bir dolgunlaştırma işlemi gerçekleştirirsiniz. Aksi halde gereğinden fazla kaşlarınızı kalınlaştırabilirsiniz ve bu iyi olmayan bir görünüm anlamına gelebilir.

■ Makyaj yapmanın incelikleri arasında ruj ve allık rengini uyumlu hale getirmek için kullanılan allıklar da yer almaktadır. Allığınızı bulamayabilirsiniz ya da var olan allığınız rujunuzun rengi ile uyumlu olmayabilir. Bu noktada rujunuzu allık olarak kullanabilirsiniz. Ama mat ruj ya da parlatıcılar, bu iş içşn uygun değildirler.

■ Farklı renklerde eyeliner’ler günümüzde moda. Ancak siz farklı renk eyeliner almak zorunda değilsiniz. Farlarınızla istediğiniz eyeliner rengini elde edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, eyeliner fırçasını ıslatmak ve sonrasında farı bu fırça ile eyeliner sürer gibi uygulamak.

■ Makyaj yapmanın incelikleri arasında yer alan bir diğer detay da, göz altı kararma ve torbalarını kapatmaya yönelik. Bunun için yapmanız gereken, ince bir katman halinde bir kırmızı ruju göz altlarınıza uygulamak. Sonrasında üzerine kapatıcı sürün ve ardından gözlerinizin nasıl canlı göründüğüne bir kere daha bakın.

■ Makyaj yapmanın püf noktaları nelerdir sorusunun son yanıtı, nude makyaja yönelik. Bunun için nude ruj, allık ya da kapatıcıya ihtiyacınız yok. Sadece nude tonlarda bir aydınlatıcı sizin için yeterli olacaktır. Göz altı, yanak ve dudaklarınıza bu aydınlatıcıyı sürün ve sonrasında farkı görün.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.