0

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenlerMakyajsız sokağa çıkmamayı alışkanlık haline getirmiş olan biz kadınlar, makyaj yapalım da nasıl yaparsak yapalım şeklinde bir yanılgıya da kesinlikle düşmemeli, eğer makyajla güzelleşmeyi hedefliyorsak, bunu nasıl yapmamız gerektiğini bilmeliyiz. Bu nedenle yazımızın ilerleyen bölümlerinde, makyaj yaparken nelere dikkat etmeliyiz, ve makyaj yaparken nelere dikkat edilmeli sorularının yanıtları arasında yer alan, makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden söz edeceğiz.Radyo Dinle

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

• Uzmanlara göre, makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alan ilk unsur, cildin makyaja doğru şekilde hazırlanmasının gerekliliği. Bu anlamda, cilt temizliğini doğru yapmalı, makyaj bazı olarak doğru ürünler kullanmalısınız. Aksi halde makyajınızın daha çabuk bozulması durumu söz konusu olabilir. Kullanacağınız ürünlerin cilt tipinize; ve cilt renginize uygun olması bu nedenle çok önemlidir.

• Ardından makyajınıza fondöten kullanımı ile başlayın. Fondötenin renk seçimini, dekoltenize göre yapın. Unutmayın, fondötenin makyajdaki görevi, cildi makyaja hazırlamaktır. Bu nedenle, kusurlarınızı fondöten ile kapatmak için farklı renkler kullanmayı düşünmemelisiniz. Tek hedef, cilt tonunu fondöten ile eşitlemek olmalıdır.

• Artık sıra kapatıcı kullanmaya geldiğinde ise yapmanız gereken, fondötenin kapatamadığı göz altı, leke, ve sivilcelerin bulunduğu bölgelere lokal uygulama yapmaktır. Kapatıcı, fondötenin aksine, cilt kusurlarını kapatmak için vardır.

• Makyajda sırayı pudra aldığında, kullanılması gereken yerlerin, cildin parlak görüneceği yerler olduğunu; ve bunun yanında, göz altı kapatıcısını sabitlemek için de tercih edilmesi gerektiğini belirtmeliyiz. Ama unutmayın, pudra kullanımı çok dikkat gerektirir. Eğer fazla kullanırsanız, yaşlı görünebilirsiniz.

• Cildinizi daha yukarda; ve güzel görünmesi için kontur uygulamasına sıra geldiğinde bunu, alın, elmacık kemikleri, burun, gözler; ve gıdıya uygulamalısınız. Bu sayede yanlış ışık dolayısı ile kusurlu görünüm engellenmiş olacaktır. Cilt renginizden iki ton koyu bir pudra ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz, ve sonucu kısa zamanda fark edilir.

• Makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de, ışıltılı, altın rengi, ya da sedefli bir pudra ile cildinize canlılık katmaktır. Bunu daha çok şakaklarınızda; ve üst dudak çizginizde uygulamanız önerilir. Böylece daha gergin, canlı bir cilde sahip olursunuz.

• Göz makyajında ise bronz far kullanarak gözlerinizi genişletmeli; ve daha belirgin olması için de kahve tonlarda farlardan yararlanmalısınız. Böylece makyajınızın doğal olmasını sağlamış, aynı zamanda da etkileyicilik elde etmiş olursunuz.

• Eyeliner kullanımını düzgün şekilde gerçekleştirmek için sürekli bu anlamda pratik yapın; ortadan küçük bir çizgi çekip bunu kenarlara doğru genişleterek elinizi uygulamaya alıştırabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.