0

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

Makyaj süngeri, özellikle doğru seçildiğinde, fondöten kullanımı için oldukça önemli makyaj malzemelerinden bir tanesidir. Cilt tonunu eşitleyen ve pürüzsüz dağılım gerçekleştiren makyaj süngeri, her kadının hem makyaj masasında, hem de çantasında bulunması gereken makyaj malzemelerindendir. Son zamanlarda makyaj videoları ile popüleritesi artmış olsa da, makyaj süngeri nasıl kullanılır ve makyaj süngeri ne işe yarar sorusunun yanıtlarını her kadının bilmesi gerekir. Makyaj süngeri, sadece fondöten kullanımı değil, aydınlatıcı ve allık kullanımı için de tercih edilmelidir.Radyo Dinle

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

■ Makyaj süngerini kullanmaya başlamadan önce, onu hafifçe nemlendirin. Bu işlemi yapmak için, önce bir su dolu kap içerisine süngeri batırın; sonrasında da kap içerisinden çıkartıp, kuru bir havlunun arasına koyarak fazla suyunu sıkın. Böylece daha yumuşak olacak olan makyaj süngeriniz, kullanacağınız fondöteni emmeden size aktarabilecektir.

■ Makyaj süngeri alırken, şeklinin huniye benzemesine dikkat edin. Bu şekilde onu daha kolay kullanabilirsiniz. Huni şeklindeki makyaj süngerinin dar olan kısmını, burnunuzun yanları, dudak çevreniz ve özellikle de göz çevreniz için kullanın. Geniş olan kısım ise, yüzünüzün geniş olan kısımları, yani yanaklarınız ve alnınız için düşünülmüştür.

■ Makyaj süngeri ne işe yarar sorusunun yanıtı sadece fondöten kullanımı değildir. Bunun yanında aydınlatıcı, pudra ve allık kullanımı için de makyaj süngerinden yardım alabilirsiniz. Fondöteni tüm yüzünüze uygulamanızın sonrasında, pudrayı T bölgesi, göz altı ve elmacık kemiklerinize uygularsanız, cildinizin daha parlak ve aydınlık olmasını sağlayabilirsiniz ki bu da makyaj yapmanın püf noktaları arasında ince bir ayrıntıdır.

■ Makyaj süngerini yüzünüze sürmek yerine, hafif noktasal vuruşlarla uygulamayı tercih edin. Bu şekilde, istediğiniz sonuca daha kolay ulaşabilir, daha pürüzsüz görünüm elde edebilirsiniz.

■ Adının makyaj süngeri olduğuna bakmayın. Siz onu cildinize nemlendirici sürerken de kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, makyaj süngerinin üzerine nemlendiriciyi sürmek, sonrasında da onu dairesel hareketlerle yüzünüze uygulamaktan ibarettir.

■ Yüzünüzün, makyajla ön plana çıkartmak istediğiniz bölgelerine, bronzlaştırıcı pudra uygulayın ve sonrasında da bunun dağılımını makyaj süngeri ile gerçekleştirin.

■ Makyaj süngeri ne işe yarar diyenler için bir diğer kullanım önerimiz de, onu göz farı ve balm uygularken kullanmanızdır. Bu şekilde yine dengeli ve pürüzsüz bir uygulama gerçekleştirebilirsiniz.

■ Kızarık ve lekeli ciltler için de, bu problemleri gizleyebilmek adına makyaj süngeri kullanımı rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Makyaj fırçasından daha etkin sonuçlar ortaya çıkardığını belirtmeden geçmemeliyiz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.