0

Kirpik Bakımı Ve Maskara Kullanımı

kirpik bakımıBu yazımızda sizlere kirpik bakımına ilişkin bilgilerden söz etmeye, kirpik bakımı nasıl yapılır, ve kirpik bakımı nasıl olmalı sorularının yanıtlarını aktarmaya çalışacağız. Hepimiz gür, ve uzun kirpiklere sahip olmak için takma kirpik kullanıyor, farklı özelliklerde sunulan maskaralardan yardım alıyoruz. Ama aslında kirpik bakımı hakkında yeterli bilgilere sahip olursak, güzelleşmek adına tüm çabalarımızı, kirpiklerimize zarar vermeden sarf edebiliriz.Radyo Dinle

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?
Kirpik Bakımı Nasıl Olmalı?

• Makyajsız dolaşamayanlardansanız, ve sürekli rimel kullanımı gerçekleştiriyorsanız dahi, en az haftada bir gün bu alışkanlığınızdan vazgeçin. Çünkü her maskara, içeriğinde pek çok kimyasal bulundurmaktadır.

• Maskara kullanacağınızda, kirpiklerinize, en az 10 dakika önce, Hindistancevizi yağı; ya da zeytinyağı sürün. Bu sayede, rimelin kimyasal etkilerinden kirpiklerinizin olabildiğince az etkilenmesini sağlayabilirsiniz.

• Maskara fırçasını her kullandığınızda, kalıntılar söz konusu olacaktır. Bu kalıntılar ise, kirpiklerinizin kötü görünmesine neden olur. Bu nedenle, maskaranızı her kullanım öncesinde, bir peçete yardımı ile fırçadaki fazlalıklardan kurtulun.

• Maskara, çabuk donup kuruyan bir kozmetik üründür. Bu nedenle, kirpiklerin, maskara kullanımı sırasında pürüzsüz olabilmesi adına, maskaranın kıvam olarak da homojen olması gerekmektedir. Bu nedenle, kapağını sıkıca kapatıp, kullanmadan bir süre önce maskaranızı ılık su içerisinde bekletmeyi deneyebilirsiniz.

• Maskara kullanımı sırasında, boyanın etrafa bulaşmasını önlemek için, bir tatlı kaşığından yardım alabilirsiniz. Yapmanız gereken, tatlı kaşığının ters tarafını, kirpiklerinizin altına yerleştirmektir.

• Rimel sürerken, maskara fırçasını dik bir şekilde eğik tutarsanız, kullanımın daha kolay olması, ve aynı anda tüm kirpiklere sürülmesi söz konusu olacaktır.

• Maskara kullanarak kirpiklerinizin daha güzel, ve uzun görünmesini istiyorsanız, maskarayı yatay şekilde sürmenizin sonrasında bir de dikey hareketlerle kullanmayı deneyin.

• Kirpik bakımında pek çoğumuz kirpiklerimizin kıvrık görünmesi için bazı aletlerden yararlanır. Bu aletleri kullanmadan önce kirpiklerinizi bir süre fön makinesi ile ısıtırsanız, kirpik kıvırma işleminden daha etkin sonuç elde edersiniz.

• Maskara kullandığınızda, rengin daha güzel durmasını istiyorsanız, fırçayı kullanma hareketiniz sadece aşağıdan yukarı, ya da yukarıdan aşağı değil, aynı anda her iki yöne doğru da olsun.

• Makyaj sırasında maskara kullanırken, bunun, makyajın en son adımı olması gerektiğini unutmayın.

• Kirpik bakımında dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da, E vitamini; ve Biyotin desteği almanızdır. Böylece kirpikleriniz daha sağlıklı gelişir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.