0

Kaş Doldurma Nasıl Yapılır?

Kaşlarımız, yüzümüzün en belirgin noktası olup, masumiyet ve güzelliğimizi ortaya çıkartan bölge olarak bilinmektedir. Bundan bir kaç sene öncesine kadar belki ince kaşlar moda olabilirdi; ama artık doğal ve dolgun kaşlar moda. Pek çoğumuz bu anlamda bitkisel yağlardan ve makyaj malzemelerinden yararlanarak kaş doldurma işlemini gerçekleştiriyoruz. Peki bilmediğimiz, bize alternatif olabilecek kaş doldurma yöntemleri var mı? Kaş doldurma nasıl yapılır? İşte sorumuzun, merak ettiğiniz yanıtları:Radyo Dinle

Kaş Doldurma Nasıl Yapılır?

■ Kaş doldurma yöntemlerinin ilki kaş kalemi kullanmak. Kullandığınız kaş kalemi sivri, ince uçlu olmalı; diğer tarafında da fırça bulunması sizin için avantaj olacaktır. Renk bakımından saç renginizle aynı ya da yakın kaş kalemi tercih etmelisiniz. Ama açık – koyu kombinasyonu ile de daha yoğun kaşlar elde edebileceğinizi belirtelim. Yapmanız gereken, kaş kalemi ile kaşlarınızı çizmek, sonrasında da fırça ile tarayarak doğal bir görünüm elde etmekten ibaret.

■ Kaş farı da kaş doldurma adına tercih edilecek yöntemlerden bir diğeridir. Özellikle kaşlarınızın rengi açıksa ve kaşlarınız seyrekse kaş farı çok işinize yarayacaktır. Bir açık bir de koyu tonlu renk bulunduran paletleri seçin. Sonrasında kaşlarınızın dibini koyu ve kalın bir şekilde belirginleştirin. Kaş uçlarınıza da koyu kaş farı uygulayın. Böylece kaşlarınızın daha yoğun görünmesini sağlayabileceksiniz.

■ Pomat kullanımı gerçekleştirerek de kaşlarınızı doldurabilirsiniz. Bu şekilde kaşlarınızın dokusunu vurgulamış olursunuz. Kısa, açılı bir fırça ile kaşlarınızın arasına, küçük atışlar yaparak çizgi çiziyor izlenimi ortaya çıkartın. Kaş kemerini de hafifçe doldurup, üzerine de makyaj sabitleyici uygulayarak, pomatın kalıcılığını arttırın.

■ Kaşlarınızın daha zarif görünmesi için kaş maskarasını da kullanabilirsiniz. İsterseniz, şimdiye kadar aktarmış olduğumuz kaş doldurma yöntemlerini uygulayıp, kaş maskarasını yine kullanabilirsiniz.

■ Kaş markeri kullanarak da kaş doldurma işlemini gerçekleştirebilir, hem tüm gün kalıcı, hem de doğal görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, kaşların ortasından başlayıp, çıkış yönüne doğru belirli aralıklarla atış yapmaktan ibarettir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.