0

Hızlı Makyaj Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Hepimiz günlük koşturmacanın içerisinde bir yerden başka bir yere nasıl yetişeceğimizi düşünüp duruyor, bu noktada makyaj yapmaya zaman ayıramıyoruz. Ama eğer çalışan bir kadın iseniz makyaj da yapmanız gerektiğini unutmamalısınız. Ama zaman yok; nasıl olacak? Hızlı makyaj, yapabileceğiniz bir uygulama. Hızlı makyaj yapma yöntemlerini bilirseniz, hem pratik; hem de kusursuz bir makyaj elde edebilirsiniz. Peki hızlı makyaj nasıl yapılır? Hızlı makyaj yapmanın püf noktaları nelerdir? İşte sorularınızın merak ettiğiniz yanıtları:Radyo Dinle

Hızlı Makyaj Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?
Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır?

■ Hızlı makyaj yapma yöntemlerine geçmeden önce cildinizi makyaja hazırlayın. Eğer kuru bir cilde makyaj yapacak olur; örneğin fondöten uygularsanız, cildiniz olduğundan daha yaşlı görünecektir. Bunu istemeyiz. O halde, cildinizi temizleme jeliniz ile temizleyin ve ardından da cilt tipinize uygun tonik ile gözeneklerinizi sıkılaştırıp, üzerine de cilt tipinize uygun nemlendirici kreminizi uygulayın. Artık kullanacağınız fondöten ya da BB krem cildinizde daha kolay dağılır ve doğal bir görünüm elde edersiniz.

■ Şimdi göz makyajı ile işe başlayabilir, derin bakışlar ortaya çıkartan, uğraşılmış izlenimi veren göz makyajını hızlı bir şekilde ortaya çıkartabilirsiniz. Bunun için ilk olarak bronz kahve tonlarında bir farı göz kapaklarınıza ve katlanma bölgelerine uygulayın. Siyah göz kalemini gelişi güzel şekilde sürüp, kirpiklerinize de bolca rimel sürün. Belki de hiç bu kadar hızlı göz makyajı yapmamıştınız; ama etkileyici görünümü sizi de şaşırtacak.

■ Rengi cilt renginiz ile aynı olan, yapısı da cilt tipinize uygun bir fondöten ya da BB krem kullanın. Eğer cildiniz kuru ise nemlendirici içerikli fondöten ya da BB krem kullanabilirsiniz. Ancak yağlı bir cilt tipine sahipseniz, su bazlı pudralı fondöten kullanımı gerçekleştirmelisiniz. Yumuşak ve ıslak bir makyaj süngeri ile fondöteninizi yüzünüze, kolay ve doğal bir şekilde dağıtabilirsiniz. Göz altlarına ise fondötenden bir ton daha açık bir kapatıcı kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız.

■ Dudaklarınız göz alıcı olmalı. Bunun için, tüm gün dayanabileceğinden emin olduğunuz sünger aplikatör uçlu mat ruj kullanımını tercih etmelisiniz. Bu rujlar hem daha kalıcı olacak; hem de uygulanmaları için uzun süre zaman harcamanız gerekmeyecektir. Malum hedefimiz hızlı makyaj yapma yöntemlerini size anlatmak.

■ Sıra allık kullanımına geldiğinde, tıpkı fondöten gibi, yine doğru rengi seçmelisiniz. Esmer ya da buğday tenli iseniz bronz tonlar ve şeftali tonları; beyaz tenli iseniz natürel ve toz pembe tonları tercih etmeli ve yanaklarınıza tombul bir fırça kullanarak uygulamalısınız.

■ Son olarak aydınlatıcı kullanın. Elmacık kemikleri, göz pınarları, kaş kemiği ve burun ucuna uygulayacağınız hafif dokunuşlu aydınlatıcı ile siz bile aynaya baktığınızda kendinizden gözlerinizi alamayacaksınız. Deneyin ve görün.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.