0

Hangi Aydınlatıcıyı Almalıyım?

hangi aydınlatıcıyı almalıyımSon zamanların en gündemde olan makyaj malzemelerinden bir tanesi aydınlatıcılar. Makyajınıza aydınlatıcı dahil ettiğinizde, yüzünüzün istediğiniz bölgelerini daha kolay bir şekilde ortaya çıkartmanız olanaklı oluyor. Ancak, kapatıcı seçiminde olduğu gibi, aydınlatıcı seçiminde de dikkatli olmak, ve cilt rengine uygun seçim gerçekleştirmek gerekiyor. Peki aydınlatıcı nasıl seçilir? Yazımız içerisinde, hangi aydınlatıcıyı almalıyım sorusunun yanıtlarını kendi cilt renginize uygun şekilde bulabileceksiniz.Radyo Dinle

Aydınlatıcı Nasıl Seçilir?

Eğer cilt renginiz açık ise, yani beyaz tenli olarak tabir ediliyor iseniz, cilt renginizden koyu tonlarda olan aydınlatıcıları tercih etmemelisiniz. Özellikle cilt renginizden daha açık tonlarda aydınlatıcı seçimi gerçekleştirmelisiniz ki solgun; ve yorgun görünmenin önüne geçebilesiniz. Bunun için, şampanya tonları, buzlu gümüş, ve inci tonlarını tercih etmeniz doğru olacaktır.

Buğday tenli iseniz; ya da kumral olarak anılıyorsanız, aydınlatıcı seçiminizi doğru yaparak, güneşin ışıltısını kendi cildinizde hissedebilirsiniz. Bu nedenle, şeftali; ve altın tonlarını tercih etmenizi önerebiliriz.

Esmer iseniz, aydınlatıcı alırken sıcak renk tonlarını içeriğinde bulunduran tercihler yapmanız gerektiğini belirtmeliyiz. Bunun için, bronz, ve pembe altın tonları tercih edebilirsiniz. Daha farklı aydınlatıcı tercih edecek olursanız, cilt tonunuzun griye döneceğini de belirtmeden geçmemeliyiz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.