0

Güzel Makyaj Nasıl Yapılır?

Her kadın güzel makyaj yapmak ister ve bunun için de güzel makyaj yapmanın yollarını arar; çünkü hem makyajsız duramıyoruz; hem de çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır görüşüne inanıyoruz. Hal böyle olunca, güzel makyaj nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını merak ediyoruz. Her makyaj her kadına yakışmaz. Ten rengi, saç rengi, seçilen kıyafetler… yapılan makyaj üzerinde etkilidir. Ancak, yakışan şeyler de görecelidir. Güzel makyaj yapmak istediğinizde birine göre yakışanın, size göre yakışmadığını düşünebilirsiniz. İşte tam bu noktada, herkese yakışan makyajdır güzel makyaj aslında. Biz sizlere, yaptığınızda kesinlikle yakışacak ve gerçekten güzel olacak makyaj önerilerinden söz edeceğiz.Radyo Dinle

Güzel Makyaj Nasıl Yapılır?

■ Güzel makyaj yapmak için, genellikle göz kalemi rengi siyah olarak tercih edilir. Ancak, evet siyah hemen hemen herkese yakışıyor olsa da, hem kişiye sert bir imaj verebilir; hem de her göz farına uymayabilir. Kahverengi göz kalemi kullanırsanız yumuşak bir ifadeniz olur. Herkese kahverengi göz kalemi yakışır. Her far ile uyum sağlamasını sağlayabilirsiniz.

■ Güzel makyaj yapmanın yolları arasında sıra far seçimine geldiğinde, her göz rengine, yüz şekline, ten rengine yakışan kahverengi ya da mürdüm tonlarını tercih etmelisiniz.

■ Artık kullanımı çok tercih edilmese de, dudak kalemi kullanarak dudaklarınızı dolgun gösterebilirsiniz. Bu amaçla tercih etmeniz gereken renklerden biri kırmızı, diğeri de kahverengidir. Dudak kalemi kullanırsanız, ruju parlatıcı şeklinde kullanmanız daha etkili bir dolgunluk kazandıracaktır. Bununla birlikte, ruj rengi seçiminde de kırmızı ve kahverengiden yararlanabilirsiniz.

■ Eyeliner seçiminde renk tercihiniz siyahtan yana olmalı. Siyah göz farı da kullanarak bakışlarınızı buğulu hale getirebilirsiniz. Ancak kahverengi tonlarla siyah eyeliner kullanmanız halinde daha doğal bir görünüm elde edebileceğinizi de belirtmeden geçmemeliyiz.

■ Ruj seçiminde, doğal olmak istiyorsanız renk tercihiniz pembe parlatıcı olmalı. Hem ruj, hem dudak parlatıcı etksi olması ile etkili doğallığı yakalayabilirsiniz.

■ Pembe bir allık da kullanırsanız artık makyajınız tamam demektir. Artık istediğiniz yere gidebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.