0

Göz Makyajının Kalıcı Olması İçin Yapılması Gerekenler

göz makyajının kalıcı olması içinBu yazımızda sizlere, göz makyajının akmaması için ne yapmalı sorusunun yanıtlarından söz ederek, göz makyajının kalıcı olması için nelerin yapılması gerektiğinden bahsedeceğiz. Malum, göz makyajı yapmak, ruj, ya da allık sürmek kadar kolay değildir. Bu nedenle tazelenmesi zordur. İşte bundan dolayı da, göz makyajının kalıcı olması için bilgi sahibi olmak önemlidir. O halde gelin zaman kaybetmeden, göz makyajınızı bu anlamda nasıl yapmanız gerektiğine bakalım…Radyo Dinle

Göz Makyajının Akmaması İçin Ne Yapmalı?

• Göz makyajının kalıcı olması için, göz; ve göz çevresinde daha az nemin bulunması önemli. Bu nedenle, genelde cilt bakımının makyajdan önce yapılması gerekse de, bu durumu göz makyajı için uygulamayın; ve göz kremlerini, göz makyajınızın temizlenmesinden sonra uygulayın.

• Göz makyajı yapmadan önce mutlaka cildinizi temizlemeli; ve bu sırada göz, ve göz çevresini de yıkamalısınız. Aksi halde, önceden kalan yağ, ve ter, biraz önce sözünü ettiğimiz, makyaj öncesi istenmeyen neme neden olacaktır. Bu anlamda, cilt tipinize uygun temizleyicilerden yararlanabilirsiniz.

• Göz makyajının kalıcı olması için dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da, cildinizi temizlemenizin sonrasında makyaj bazı kullanmanızın gerekliliğidir. Cildiniz ile makyajınız arasında kalacak olan makyaj bazı, göz makyajının kalıcı olması için size büyük oranda yardımcı olacaktır.

• Tüm bunların sonrasında, göz kapakları, ve çevresinde hala bir miktar yağ kalmış olabilir. Giderilmesi için şu iki alternatiften birini uygulamanız gerekmektedir:
-Yoğun göz makyajı yapacaksanız, göz kapaklarınıza toz far uygulayarak göz makyajına başlayın.
-Nude göz makyajı yapacak, ve sadece eyeliner kullanacaksanız, transparan pudrayı göz kapaklarınıza uygulayın.

Artık, göz makyajının akmaması için ne yapmalı sorusunun yanıtlarını biliyorsunuz. Bu şekilde bir hazırlık sonrasında göz makyajına başlayabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.