1

Fondöten Sürmenin Püf Noktaları

fondöten sürmenin püf noktalarıBiz kadınların makyajda vazgeçemediği şeylerden bir tanesi olan fondöten hakkında bilgilerden söz edeceğimiz yazımız içerisinde, fondöten nasıl sürülür sorusunun yanıtları arasında yer alan, fondöten sürmenin püf noktaları, ve fondöten sürme tekniklerinden bahsetmeye çalışacağız. Eğer siz de, fondöten kullanarak pürüzsüz makyajın sırrına ulaşmak istiyorsanız, gelin zaman kaybetmeden bilgilerimizi gözden geçirmeye başlayalım…Radyo Dinle

Fondöten Nasıl Sürülür?

Fondöten sürmenin püf noktaları arasında yer alan ilk detay, fondöteni cildinize uyguladığınız makyaj fırçası, ya da makyaj süngeri ile ilgilidir. Makyaj sırasında, yüzünüze sadece fondöten sürmek için bir makyaj süngeri; ya da fırçası tahsis etmeniz gerekmektedir. Bu sünger, ya da fırçanın ise, kullanımından önce kesinlikle temizlenmiş olması gerekir. Aksi halde cildinizde akne, ve sivilcelere neden olur. Bununla birlikte, aynı fırça, ya da süngeri, fondöten ile birlikte farklı makyaj malzemelerini de cildinize uygulamak için kullanırsanız, fondötenin cildinizde dalgalı bir görünümünün olacağını; ve bu nedenle, sizi amacınıza ulaştırmayacağını belirtmeden geçmemeliyiz.

Fondöten sürmenin püf noktalarından bir diğeri de, fondötenin cilde kesinlikle ince bir tabaka halinde sürülmesinin gerekliliğidir. Eğer yüzünüzdeki gözenekler fazla ise, ve ince tabaka halinde sürülen fondötenin sizin için yeterli olmayacağını düşünüyorsanız, durumu kalın tabaka halinde fondöten uygulayarak kurtarmak yerine, silikon içerikli, ve dolgu malzemeli fondöten kullanarak çözmeye çalışın. Unutmayın, kalın tabaka halinde süreceğiniz fondöten, sizi olduğunuzdan daha bakımlı değil, yaşlı gösterecektir…

Yüzünüzdeki tüylerin ne yöne doğru çıktığını hesaba katarak da fondöten sürme tekniklerini uygulamanız önerilir. Kılların çıkış yönünden aşağı doğru bir uygulama yapmamanız halinde havaya kalkacak olan kıllar, sizin yüzünüzde dalgalı, ve yaşlanmış bir görünüme neden olacaktırç Bundan dolayı, iki kaş ortasında yukarı, alın, ve yanaklarda aşağı, çene kısmında ise yanlara doğru fondöten uygulamak, aksi bir durum söz konusu değil ise sizin için daha doğru olacaktır.

Fondöteni makyaj bazı olarak düşünecek olursak, makyajınızı yapmadan, yani, allığınızı, rujunuzu sürmeden önce fondöten kullanacağınızı düşünecek olursak, bazı fondötenlerin cilde uyum sağlayabilmesi için bir müddet zaman geçmesini beklemeniz gerekebileceğini hatırlatmalıyız. Bu nedenle, makyajınızdan en az on dakika önce fondöteni kullanmak, sizin için daha iyi sonuçların alınmasını olanaklı hale getirecektir.

Fondöten sürmenin püf noktaları arasında, kullanılan fondötenin göz altı, ve göz kapaklarına uygulanmamasının gerekliliği de yer almaktadır. Aksi halde, zaten çok hassas olan bu bölgelerin erken kırışması durumu söz konusu olacaktır. Kullandığınız fondötenin de kaliteli olması gerektiğini aklınızdan çıkartmamalısınız.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.