0

Fondöten Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

fondöten nasıl seçilirMakyajınızın olmazsa olmazı fondötenlerdir. Her kadının makyaj çantasında bir fondöten bulunur, ancak bu fondötenin, kişiye en uygun olan; ve ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayan fondöten olmasına özellikle dikkat edilmesi gerekir. En iyi sonucu elde etmek başka türlü çok da mümkün değildir. Peki fondöten nasıl seçilir, fondöten alırken nelere dikkat edilmeli? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde, fondöten alırken dikkat edilmesi gerekenleri bulabileceksiniz…Radyo Dinle

Fondöten Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Fondöten Nasıl Seçilir?

Fondöten alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında, çok önemli olduğunun bilinmesi gereken iki unsur bulunmaktadır. Bunlardan ilki, cilt kusurlarınızın ne kadar az ya da çok olduğu, ikincisi de cilt tonunuzun ne olduğudur. Bu unsurları biraz açmak istersek:

İlk olarak, ihtiyacınız olan fondötenin hangisi olduğuna karar vermelisiniz. Bu noktada şunu kastediyoruz: Cilt kusurlarınız ne kadar fazla? Eğer kusursuza yakın bir cildiniz varsa, BB krem; ya da CC krem sizin işinizi yeterince görecektir. Ancak çok az olmayan, çok fazla da olmadığını düşündüğünüz cilt sorunlarınız varsa, orta kapatıcılıkta bir fondöteni tercih edebilirsiniz. Peki ya siz fondöteninizi aldıktan sonra cilt kusurlarınız artarsa?

İşte bu noktada, önce kapatıcı kullanıp, sonrasında fondöten uygulayabilirsiniz. Fondötenin yetersiz kaldığını düşündüğünüzde, kurumasını bekleyip, bir kat daha sürebilirsiniz. Ancak çok kalın; ve kapatıcılık değeri de ona göre yüksek olan fondötenlerin, doğal görünüm vermeyeceğini unutmamalısınız. Tercihinizi buna göre yapmalısınız…

Peki ya cildinizin tonunu nasıl bulabilirsiniz? Bunun için pek çok kişi, fondöten alacağında elinin tersini kullanır, ve fondötenin renk tonunu dener. Bu büyük yanlıştır. Elinizin tersi ile yüzünüz arasında ton farkı bulunmaktadır; elinizin tersi daha koyu tondadır… O halde yapılması gereken nedir?

Fondöten almaya makyaj yapmadan gidin. İhtiyacınız olan fondöteni belirlemenizin sonrasında, bir kaç tonunu cildinizin farklı bölgelerine sürün. Ardından bir küçük ayna alarak güneş ışığına çıkın. Ayna ile, cilt tonunuza en yakın olan fondötenin hangisi olduğuna bakın. Ve ardından, tercihiniz olan fondöteni alabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.