0

Evde Fondöten Yapımı

evde-fondoten-yapimiBiz kadınlar öyle bir yanılgıya düşüyoruz ki: Evde, doğal malzemelerle cilt bakımı yapılır, saç bakımı yapılır, beslenilir; ama makyaj yapılmaz diye düşünüyoruz… Ve öyle de bir yanılıyoruz ki… Örneğin evde fondöten yapımı oldukça kolay… Bu yazımızda sizlere, evde fondöten nasıl yapılır, ev yapımı fondöten nasıl yapılır gibi soruların yanıtı niteliğinde bir tarif vereceğiz. Ten makyajının olmazsa olmazı fondöteni, cildinize hiç bir zarar vermeden, artık rahatlıkla uygulayabileceksiniz…Radyo Dinle

Evde Fondöten Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

*12 damla lavanta esansı
*12 damla E vitamini
*1 yemek kaşığı bentonit kil
*1 tatlı kaşığı tarçın
*3 damla Hindistancevizi yağı
*1/4 su bardağı mısır nişastası
*1 çay bardağı kakao

Ev Yapımı Fondöten Nasıl Yapılır?
Evde Fondöten Nasıl Yapılır?

Evde fondöten yapımını gerçekleştirirken, malzemeler içerisinde yer alan bentonit kilin metal ile temas etmemesi gerektiğini hatırlamalı; ve bu nedenle, ne içine koyduğunuz kap; ne de karıştıracağınız malzemenin metal olmaması gerektiğine dikkat etmelisiniz.

Kullanacağınız karıştırma kabının içerisine ilk olarak mısır nişastasını alın. Ardından üzerine, kakaoyu, Hindistancevizi yağını, tarçın, bentonit kil, E vitamini; ve lavanta esansını sırası ile ekleyin. Tüm malzemeler birbiri ile özdeşleşene kadar, iyice karıştırın.

Şimdi, fondöteniniz hazır. Ama burada önemli bir nokta var ki o da, fondötenin, sizin cilt renginize uygun renkte olup olmadığı… Hazırlamış olduğunuz karışımı cildinize uygulayın. Eğer renk koyu ise, mısır nişastasını gerektiği kadar ilave edip karıştırarak, ev yapımı fondöteninizin rengini açın. Renk açık ise, tarçın; ya da kakao ilave ettiğiniz fondöteninizin rengini koyulaştırın. Cildinize uygun rengi bu şekilde bulabilirsiniz.

Fondöteni, kullanacağınız zamana kadar, cam, ya da plastik bir kapaklı kap içerisinde muhafaza edebilirsiniz. Kullanım sırasında ise, daha iyi bir sonuç için fırça kullanmayı tercih edin…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.