0

Dudakları Dolgunlaştırmanın Doğal Yolları

dudakları dolgun göstermenin doğal yollarıPek çok kişi dudaklarının inceliğinden şikayet eder, hatta bu durumu giderebilmek için yapılan estetik operasyonların sayısı da hiç azımsanmayacak kadar fazladır. Peki dudakları dolgun göstermenin doğal yolları yok mu? Makyajla dudakları dolgun göstermek mümkün değil mi? Yazımız içerisinde sizlere, dudakları dolgunlaştırmanın doğal yollarından söz etmeye çalışacağız…Radyo Dinle

Dudakları Dolgun Göstermenin Doğal Yolları
Dudakları Dolgunlaştırmanın Doğal Yolları

• Dudakları dolgun göstermek için yapmanızı önereceğimiz ilk işlem: Dudak peelingi… Dudak peelingi yapmak için herhangi bir maske kullanmanıza da gerek yok. Hedef, dudaklardaki kan dolaşımını arttırarak, dudakların daha pürüzsüz görünmesini olanaklı hale getirmek. Bunun için, banyo sonrasında nemlenmiş olan dudaklarınızın etrafını, havlu yardımı ile, dairesel hareketler uygulayarak dolgunlaştırabilirsiniz. Makyaj öncesinde ise, diş fırçası, ya da bir nemli sünger ile dudaklarınıza masaj yaparak, yine kan dolaşımını arttırmış olacağınızdan dudak peelingi yapmış; ve dudaklarınızı dolgunlaştırmış olursunuz.

• Dudakları dolgun göstermek için, makyajınızda kullandığınız rujun rengine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Koyu renk kullanacağınız rujunuz, dudaklarınızın sınırlı görünmesine neden olur iken, ten renginize yakın, yani açık tonlarda, mat; ya da parlak rujlar, dudaklarınızın daha dolgun görünmesini olanaklı hale getirir, çünkü herhangi bir sınırlama durumu söz konusu değildir.

• Dudakları dolgunlaştırmanın doğal yollarından bir diğeri de dudak kalemi kullanarak gerçekleştiriliyor. Dudak kalemi ile, pek çok göz yanılgısı yaratabilir, ve dudakları dolgun göstermek için farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. Bu yöntemler arasında dudak kontürü, ya da çerçeveden söz edilebilmektedir. Peki dudak kontürünü nasıl yaparsınız?

1) Kahverengi dudak kalemi ile, alt dudağınızın tam orta çizgisini boyayabilirsiniz.
2) Ten renginizden iki ton koyu bir dudak kalemi ile, alt dudağınızın orta çizgisinin teniniz ile buluştuğu yere bir düz çizgi çekebilirsiniz.

Dudakları dolgun göstermek için dudak kalemi ile yapacağınız işlemler bununla da sınırlı değil. Çerçeve uygulamasını nasıl yapmalısınız peki? Bunun için de iki yöntem söz konusu:

1) Dudak kaleminizin rengini, ten renginiz, ya da kullandığınız ruj ile uyumlu bir tonda seçin. Sonrasında, rujunuzu sürmeden önce, dudak çizgi hattında ince bir çizgi oluşturun. Ardından da bu çizgiyi dağıtıp doğal bir görünüm elde ederek, sonrasında da rujunuzu uygulayın.
2) Seçeceğiniz dudak kaleminin rengi şampanya; ya da sedefli tonlarda olsun. İlk önce üst dudağınızın tepesinde bulunan üçgenin çevresini çizin; sonrasında da kalemi dağıtarak doğal bir görünüm elde edin. Ardından aynı işlemi alt dudağın tam ortasına da uygulayın…

Bu yöntemlerle elde edeceğiniz sonuçları siz de beğeneceksiniz…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.