0

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

doğal makyaj önerileriBiz kadınlar eğer her zaman ağır makyajlar yapacak olursak, bizim için özel zamanlarda yapacağımız ağır makyajın da bir anlamı kalmayacak; ve yine her zamanki gibi olacağız. Bu nedenle doğal makyaj yapmaya alışmalıyız. Ancak, doğal makyaj ile yeteri kadar etkileyici olamadığımızı düşünebiliriz. Peki, doğal makyaj tekniklerini bilirsek de mi etkileyici olmayız? Hem de çok fazla olabiliriz. Doğal makyaj nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan doğal makyaj önerilerini bilirsek, çok iyi sonuçları, ağır makyajlar yapmadan elde edebiliriz. Peki etkileyici bir doğal makyaj nasıl yapılır? İşte yanıtları:Radyo Dinle

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

• Doğal makyaj önerilerinden söz ederken ilk olarak hangi renkleri kullanmanız gerektiğini gözden geçirmeliyiz. Ve bunu cilt renginize göre belirlemelisiniz. Sarıya kaçan bir cilt renginiz varsa bej tonlarında krem makyaj malzemelerinden yararlanmalısınız. Soluk renkli; ya da renksiz bir cildiniz varsa uçuk pembe, ve şeftali tonlarını kullanabilirsiniz.

• Dudaklarınıza dudak peelingi yaparak ölü deriyi arındırın, ve sonrasında dudak nemlendiricinizi kullanarak dudaklarınızın canlı görünmesini sağlayın. Böylece dudaklarınızın doğal bir parlaklık kazanmasını da sağlayabilirsiniz.

• Doğal makyaj önerilerinden bir diğeri de, cilt tonunuz ile tamamen uyumlu, kolay emilebilirliği bakımından krem kapatıcılar kullanmanızdır. Belirtmiş olduğumuz unsurları tam anlamı ile karşılayan bir kapatıcı bulduğunuzda, kullanımını dudaklarınız da dahil olmak üzere tüm cildinizde gerçekleştirebilir, ve pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz.

• Kapatıcının yeteri kadar pürüzsüz cilt elde etmenizde işinize yaramadığını düşünüyorsanız, sonrasında hafif bir tabaka halinde fondöten kullanımı da gerçekleştirebilirsiniz. Cilt tipiniz kuru ise ışığı yansıtan bir fondöten seçimi yapabilirsiniz. Böylece cildiniz daha aydınlık görünecektir.

• Doğal makyajda sıradaki adım allık kullanımıdır. Pembe, ya da şeftali tonlarındaki krem; ya da likit allığınızı sadece elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayarak oldukça doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

• Ardından maskara kullanımına geçin. İlk olarak kirpiklerinizi kıvırın. Sonrasında da bir kaç dakikalık bekleme, ve maskaranın kuruması süresince üç kere maskara uygulayın. Böylece kirpikleriniz oldukça dolgun görünecektir. Ardından da kirpik tarağı ile kirpiklerinizi kıvırın.

• Dudaklarınıza, gümüş tonlarında bir dudak parlatıcı sürün. Böylece dudaklarınızın doğal, ve dolgun görünmesini sağlamış olursunuz.

Doğal makyajınızı böylece tamamlamış oldunuz. Şimdi son kontrollerinizi yapabilir; ve artık istediğiniz yere gidebilirsiniz…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.