0

Beyaz Tenliler Nasıl Makyaj Yapmalı?

beyaz tenlilere nasıl makyaj yakışırBeyaz tenlilere nasıl makyaj yakışır? Beyaz tenliler nasıl makyaj yapmalı? Yazımız içerisinde bu soruların yanıtları arasında yer alan beyaz tenliler için makyaj önerilerinde bulunacağız. Çünkü, her bir kusur ciltlerinde bariz bir şekilde görünen beyaz tenliler, bu nedenle kendilerini kötü hissediyor, ve ciltlerinin soluk görünümünden şikayet ediyor. İşte bu nedenlerden dolayı, zaman kaybetmeden onları kusursuz hale getirebilecek makyaj önerilerinden söz etmeye başlayalım…Radyo Dinle

Beyaz Tenliler Nasıl Makyaj Yapmalı?
Beyaz Tenlilere Nasıl Makyaj Yakışır?

• Beyaz tenliler için makyaj önerilerinde, ilk olarak kullanılması gereken göz farı rengine bakalım… Ama her şeyin öncesinde şunu belirtelim: Eğer beyaz tenli iseniz, koyu, ya da parlak tonlarda makyaj yapmamalısınız. İşte bu nedenle, hafif tonlarda göz farları, örneğin mor, açık kahverengi… gibi parlak olmayan nötr tonları tercih etmeniz önerilmektedir.

• Eyeliner tercihini ise daha çok kahverengi, ve gri tonlarda gerçekleştirmelisiniz. Siyah da kullanabilirsiniz elbette, ancak siyahı daha çok gözlerinizin iç kısımlarına sürmeniz önerilmektedir. Ve bir başka dikkat edilmesi gereken detay da, eyelinerin fırça ile uygulanmasının gerekliliğidir. Bu şekilde biraz gözlerinize de bulaşacak olan eyeliner, kötü durmaz, aksine bir kontrast oluşmasını sağlar.

• Rimel tercihini ise koyu renklerden yana; ya da direkt olarak siyahtan yana kullanabilirsiniz. Bu sayede gözlerinizin ön plana çıkması olanaklı hale gelecektir. Ama kirpiklerinizde kullanacağınız açık renklerle, istediğiniz bu etkiyi elde edemeyeceğinizi belirtmemiz gerekmektedir.

• Kullanacağınız fondöten ise kesinlikle cilt renginizle aynı olmalıdır. Bunun haricinde renk kullanmamalısınız. Özellikle Melek, ve Porselen renklerin, göz makyajınız ile cildinizin tam bir uyum içerisinde olmasını sağlayacağını da unutmamalısınız…

• Allık seçimini ise bronzlaştırıcı renkler, ve hafif pemgbelerden yana yapmalısınız. Örneğin, elmacık kemiklerinizin altına, burun, ve çenenize bronzlaştırıcı renkler uygulayıp, hafifçe sürerek bu bölgelerin belirginleşmesini sağlayabilirsiniz. Cildinizin diğer kısımlarında ise hafif pembe tonlar kullanmanızı öneriyoruz.

• Cilt kusurlarını mutlaka kapatıcı kullanarak kapatın. Beyaz tenlilerde sorunların çok bariz şekilde göze çarptığını unutmayın. Bu nedenle, özellikle göz altı morluk, ve torbaları ile sivilceleri kapatmanız önerilmektedir. Bunun dışında, çilleri kapatmanızı önermeyen makyaj uzmanları, çillerin kadınlara sevimli bir görünüm kattığını belirtmektedirler.

• Beyaz tenliler için makyaj önerileri arasında koyu renk rujlar da yer almıyor. Açık pembe, ya da kayısı tonlarını ruj tercihi olarak seçebilirsiniz. Bunun yanında, parlatıcıdan da yardım alabilirsiniz. Ama koyu renklerin sizi kötü göstereceğini unutmamalısınız. Eğer dudaklarınızın belirginleşmesini istiyorsanız dudak kalemi kullanmayı tercih edin.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.