0

Aydınlatıcı Nerelere Sürülür?

Biz kadınlar her geçen gün makyajda yeni kozmetik ürünleri denemekten kendimizi alamıyoruz. Aydınlatıcı da bunlardan biri ve hayatımıza bir kaç sene önce tam anlamı ile girmiş bulunuyor. Ama hala, aydınlatıcı nerelere sürülür, aydınlatıcı ne işe yarar gibi soruların yanıtlarını tam olarak bilmiyoruz. Hal böyle olunca da, kullandığımız aydınlatıcı aslında hiç bir işimize yaramıyor. Aydınlatıcı, yüzün belli bölümlerine uygulanan ve uygulandığı bölgeleri ortaya çıkartan, zaman zaman fondötenden daha çok işe yarayan makyaj malzemeleri arasında yer almaktadır.Radyo Dinle

Aydınlatıcı Nerelere Sürülür?

■ Alın: Özellikle bronz bir cilt görünümü elde etmek istiyorsanız, aydınlatıcı kullanımını alnınıza gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken, aydınlatıcı ile alnınızın tam ortasına bir yıldız çizmek; sonrasında da onu alnınıza dağıtmaktır.

■ Yüz: Aydınlatıcı nerelere sürülür sorusunun yanıtları arasında yüzden bahsedince, dalga geçtiğimizi düşünebilirsiniz; ama aslında değil. Özellikle tam anlamı ile makyaj yapmaya zaman bulamadığınız durumlarda, yüzünüzdeki kusurları daha yumuşak göstermek için uygulayabileceğiniz bu yöntemde tercihiniz sıvı aydınlatıcı olsun. Ve sadece iki damla kadar kullanın. Tüm yüzünüze yayıp, ardından üzerine fondöteninizi uygulayın. Bu sizin için aydınlatıcıyı makyaj bazına çevirecek; ama sizi mutlu edecek bir makyaj hilesidir.

■ Göz Pınarı: Altın ya da mor tonlardaki aydınlatıcıları eğer göz pınarlarınıza sürerseniz, bu sizin yorgun görünümünüzü gizleyecektir. Bu da bir makyaj hilesidir. Bu sayede aydınlatıcının sadece, yüzümüzdeki belli bölgeleri belirginleştirmediğini; aynı zamanda bilinçli kullanımla makyaj hilesi yapmamızı da sağlayacağını öğrenmiş oluyoruz.

■ Dekolte: Aydınlatıcıyı sadece yüzünüze değil, dekoltenize, özellikle de köprücük kemiğinize uygulayabilir ve böylece hem vücut hatlarınızı belirginleştirebilir; hem de daha güzel görünen bir dekolteye sahip olabilirsiniz.

■ Omuz: Zaman zaman omuzlarınızda ton değişimi ile karşılaşabilirsiniz. Bu durum sizin canınızı sıkabilir. Peki böyle bir durumda aydınlatıcı nasıl sürülür? İsterseniz bir kaç damla sıvı aydınlatıcıyı vücut losyonunuzun içerisine ekleyebilir ve karıştırıp omuzlarınıza uygulayabilirsiniz. Ya da isterseniz, sadece aydınlatıcıyı omuzlrınıza direk uygulayabilirsiniz.

■ Bacak: Burnunuzun ucuna aydınlatıcı uyguladığınızda elde etmiş olduğunuz etkiyi bacaklarınıza sürerek de elde edebilirsiniz. Bunun da en pratik yolu vücut losyonunun içerisine biraz sıvı aydınlatıcı damlatmaktan geçer:

■ Kütikül: Tırnak diplerinizde bulunan etlere diyerek açıklamasını da yapalım ve bu sayede ellerinizin daha hoş ve etkileyici olacağını belirtelim. Özellikle fotoğraf çekimlerinde bu taktiği deneyebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.