0

Allık Rengi Nasıl Seçilir?

allik rengi nasil secilirPek çok kadın, allık rengi seçimi yapmakta zorlanmaktadır. Bu yazımızda sizlere, allık rengi nasıl seçilir sorusunun yanıtlarını, göz renginize göre vermeye çalışacağız; ve ne renk allık kullanmalıyım sorunuza yanıt bulabileceksiniz. Hem gözlerinizi kullanmış olduğunuz allık ile ortaya çıkartmak, hem de teninize uygun bir allık ile yüzünüzü renklendirmek için, allık rengi seçimini nasıl yapmanız gerektiğine bakmaya başlayalım dilerseniz…Radyo Dinle

Ne Renk Allık Kullanmalyım?
Allık Rengi Nasıl Seçilir?

• Mavi Gözlüler: Gözlerinizin rengi mavi ise, allık rengi seçimini donuk pembe; ya da şeftali tonlarından yana yapmalısınız. Bu sayede gözleriniz daha parlak bir şekilde ortaya çıkacaktır. Mürdüm tonlarını ise kesinlikle tercih etmemelisiniz; çünkü gözlerinizin arka plana itilmesine neden olacaktır.

Pudra Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Pudra Sürmenin Püf Noktaları

• Yeşil Gözlüler: Yeşil gözlüyseniz, allık rengi seçimini, pembenin tonlarında yapabilirsiniz. Bu sayede hem gözleriniz belirginleşecek; hem de daha çarpıcı bir hal alacaktır. Koyu mordan ise mutlaka uzak durmalısınız, çünkü bu ton, gözlerinizdeki yeşili görünmez hale getirecektir.

• Kahverengi Gözlüler: Vişne rengi bir allık kullanmayı hiç denediniz mi? Sizin gözlerinizde bulunan yeşil beneklerin görünür hale gelebilmesi için pembemsi bir vişne tonu tam isabet olacaktır. Nude tonlar; ve kahverengi allıkları tercih etmemelisiniz. Çünkü bu renkler hem biraz önce söz ettiğimiz yeşilleri görünmez hale getirir; hem de sizi donuk bir kadın gibi gösterir.

• Ela Gözlüler: Leylak rengi gibi, açık mor alt tonundaki pembeleri kullanabilirsiniz. Bu sayede gözlerinizin rengi, yeşili; ve siyahı ortaya çıkacaktır. Tercih etmemeniz gereken renk ise turuncu tonundaki pembelerdir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.