0

2018 Kış Makyaj Modası

2018 yılı yaklaştıkça, biz de 2018 kış makyajının nasıl olacağı hakkında araştırmalar yapmaya başladık. Malum, kadınız. En makyajsız halimizde bile sokağa ruj ve allık sürmeden çıkmayı sevmiyoruz. Allah hepimizin evinden – çevresinden uzak etsin; ama bir cenazemiz olduğunda, bir müddet makyaj yapmadan dışarı çıkmamız gerekince kendimizi eksik hissediyoruz. Bu tür şeyler hepimizin başına geliyor; bazen gizli saklı makyaj yaptığımız da oluyor. Acı bizim elbette; ama bir de alışkanlıklarımız var, inkar edebilir miyiz? Ve biz bu duygularımızın itirafını bir türlü gerçekleştiremiyoruz. Neden? Yanlış anlaşılırız çünkü, değil mi? Ama bizimle aynı duyguları yaşayan insanlar var üzülmeyin. Peki 2018 kış makyaj modası nasıl olacak? Şimdi sizlere 2018 kış makyaj trendlerinden söz edeceğiz.Radyo Dinle

2018 Kış Makyaj Modası

■ 2018 kış makyajının ilk detayı kaşlar. Kaşların yukarı doğru taranmış olması bu senenin kış sezonunda biz kadınlar arasında kaçınılmaz olacak. Bu esnada bir de kaş maskarası kullanır ve kaşlarınızı belirginleştirirseniz, bu sizin biraz cesaretinizden; biraz da ilgi odağı olmak istemenizden kaynaklanır.

■ Kırmızı, dolgun dudaklar; ama aynı zamanda nemli görünen ve parlak duraklar… Neredeyse sıfır makyajda kıpkırmızı dudaklar 2018 kış makyaj trendlerinde ilk sıralarda yer alıyor. Bu anlamda siz kremsi yapıdaki saten rujları kullanmayı tercih edebilirsiniz.

■ Cildinizi sağlıklı gösterebilmek önemli bu sene. Ve sağlıklı cildin en önemli sırrı da ışıldaması ve parlaması… Hatta yeni yıkanmış da daha ıslakmış gibi. Bunu sağlamak için cildinizi temiz tutmalı, ona sürekli iyi bakmalısınız ve makyaj bazı da kullanırsanız işiniz daha kolay bir hal alacaktır.

■ Sıra göz makyajına geldiğinde ise rengarenk gözleriniz olacak. Nasıl mı? Gözlerde, 2018 kış makyaj trendi gereği rengarenk bir görünüm olan gökkuşağı görünümü moda. Siz bu görünümü far ile elde edebilirsiniz. Biliyoruz; çok alışılmış bir durum değil; ama zaten sıradışı olması, onu ilgi odağı haline getirecek.

■ Gözlerinize doğal bakışlar da sadece 2018 kış makyaj trendlerinde değil, her zaman ilgi çekici olmayı sağlamaktadır. Bunun en iyi örneği aslında iki sene öncesinden itibaren nude makyajdı. Şimdi de bunu, hafif bir göz makyajı yaparak kolaylıkla başarabilirsiniz.

■ Günlük uygulayabilirliğiniz çok fazla olmasa da, göz kapaklarınızı gece makyajlarında rahatlıkla renklendirebileceğiniz bir yıl olacak 2018 yılı.

■ Bir diğer renklilik de kirpiklerde. Kısa zaman öncesine kadar rimel alırken renk alternatifimiz yoktu. Ancak artık kirpikler alışılmışın dışında renkli. Bunu da günlük yaşamda rahat kullanamayabilirsiniz, ama özel davetlerde sizi farklı kılacaktır.

■ Göz farı kullanımında bir diğer öneri de metalik göz farları. Oldukça ilgi çekeci olduklarını belirtmeden geçmemeliyiz Tabi kullananlar için de aynı çekicilik söz konusu. Kısacası, 2018 kış makyajı oldukça renkli.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.