0

Adetliyken İlişkiye Girilir Mi?

adetliyken ilişkiye girmekPek çok kadın; hatta erkeğin de aklını karıştıran bir sorunun yanıtını yazımız içerisinde sizlere aktarmaya çalışacağız: Adetliyken ilişkiye girilir mi? Adetliyken ilişkiye girmek kadın için bir risk oluşturur mu, adetliyken ilişkiye girmenin zararları nelerdir? Siz de bu soruların yanıtlarını öğrenmek, mutlu olmak, aynı zamanda eşinizi de mutlu edebilmek için aradığınız detayları yazımız içerisinde bulabilirsiniz:Radyo Dinle

Adetliyken İlişkiye Girmenin Zararları
Adetliyken İlişkiye Girilir Mi?
Adetliyken İlişkiye Girmek

Adet döneminde olan kadınların, “Kirlendim” şeklinde bir tabirleri bulunmaktadır. Bunu söyleyen bir kadının adet döneminde olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Adetliyken ilişkiye girmek de pek çok kişi tarafından bu nedenle onaylanmamaktadır; kadın kirli görülür… İşin aslı ise bu şekilde olmadığı gibi, adet dönemi her kadının ayda bir sefer yaşaması gereken, sağlığın göstergesi, vücuttan kirli kanın atılma dönemi olarak tanımlanmaktadır.

Adet döneminde ilişkiye girmek ile ilgili bir gönül rahatlığı oluşturduk, artık kadın bu dönemde kirli görülmeyebilir; peki ya sağlık adına adet döneminde ilişkiye girmenin zararları var mıdır? Hayır, bu konuda da içinizi rahatlatabilirsiniz; şöyle ki, kadınlar adet döneminde bazı semptomlar yaşarlar: karın ağrısı, sinirlilik hali, baş ağrısı… Oysa ilişki sırasında salgılanan endorfin hormonu dolayısı ile, kadının ağrıları ortadan kalkmakta, sinirlilik belirtileri giderilmektedir.

Adet döneminde ilişkiye girmenin zararlarının olmadığını belirttik, ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bir konu vardır: bulaşıcı bazı hastalıklara bu dönemde kadın daha açık olmaktadır. İşte bu nedenle, partnerin kendini koruması önemlidir. Adet dönemindeki kanamanın ilişki sırasında rahatsızlık vermemesi adına, duş altında birliktelik tercih edilebilir, ve birliktelik sırasında temponun yükselmemesine özen gösterilmeli, kadın bu anlamda korunmalıdır.

Pek çok kadın ise, adetliyken hamile kalınır mı sorusunun yanıtını merak etmektedir. Bu durumun her zaman bir risk faktörü oluşturduğunu belirtmemiz gerekmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.