0

Uzun Boylu Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

uzun boylu görünmek için nasıl giyinmeliBu yazımızda sizlere, uzun boylu görünmek için neler yapabileceğinizden; ve uzun boylu görünmenin yollarından söz edeceğiz. Pek çok kadın, uzun boylu görünmek için topuklu ayakkabı giyiyor. Böylece hem daha zarif görüneceğini düşünüyor, hem de kıyafetlerini daha güzel taşıdığına inanıyor. Evet, topuklu ayakkabının asaleti var. Ama ya topuklu ayakkabı giymekte zorlanıyorsanız? Bu yazımızda sizlere, uzun boylu görünmek için nasıl giyinmeli, neler yapmalı gibi soruların yanıtlarından söz edeceğiz…Radyo Dinle

Uzun Boylu Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

• Son zamanların modası her ne kadar düşük bel pantolın; ve etekler olsa da, siz bakmayın onlara. Uzun boylu görünmenin yolları arasında yüksek bel pantolon; ve etekleri kullanmak yer alıyor. Çünkü bu sayede bacak boyunuzu daha uzun göstermeniz mümkün.

• Uzun boylu görünmek için saçlarınızın da giyiminiz kadar önem taşıdığını belirtmeliyiz. Bu nedenle kısa kesim saçlarla, omuzlarınızı; ve boynunuzu açıkta bırakırsanız, olduğunuzdan daha uzun görünmeniz söz konusu olacaktır. Uzun saçların, uzun boylu kadınların bile boylarını kısa gösterdiğini unutmamalısınız.

• Zayıf görünmek için tercih edilen boyuna çizgili kıyafetler, aslında sadece zayıf görünmeyi değil, aynı zamanda uzun görünmeyi de olanaklı hale getirmektedir. Enine çizgilerden ise mutlaka uzak durmalısınız.

• Giysilerinizin renk olarak desenli değil, tek renk olmasına da özen göstermelisiniz. Ancak bu şekilde vücudunuzun tek bir bütün olarak algılanmasını sağlayabilir, uzun boylu görünürsünüz. Bu nedenle, ister parçalı, ister tek parça giyinin, ama tek renk giyinin.

• Bluz, elbise, ya da üst olarak her ne kullanıyorsanız, V yaka olmasına özen göstermelisiniz. Kısa saç için belirtmiş olduğumuz tüm unsurlar V yaka üstler için de geçerlidir çünkü…

• Çanta tercihinde küçük boydaki çantaları kullanın. Bu çantalar hem daha zarif görünürler; hem de, bir yandan sizin boyunuzun kısa olması, bir yandan çantanın küçük olması… aslında vücut ile orantı sağlar; ve dolayısı ile küçük çanta, uzun boylu görünmenin yolları arasında yer almaktadır.

• Elbise, etek, şort gibi, alt tercihinizi ise, mini olanlardan yana kullanmalısınız. Bu sayede bacak boyunuz olduğundan daha uzun görünür. Bir de ayağınıza açık ayakkabı giyecek olursanız, bu durumun da ayaklarınızı açıkta bırakması bir bütünlük oluşturacağından, uzun boylu görünmek için katkıda bulunmaktadır.

• Saçlarınızı kısa kestirmek istemiyorsanız topuz da yapabilirsiniz. Zaten son dönemlerde oldukça moda olan topuz, tepede yapıldığında, sizi olduğunuzdan daha uzun boylu gösterecektir.

• Üstü dar, dizden itibaren bollaşarak inen ispanyol paça pantolonların da uzun boylu görünmek için etkili olduğunu belirtelim. Eğer bunun üzerine bir de dar; ve kısa kesim üstler giyerseniz, daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.