0

Üst Bedeni Geniş Olan Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

üst bedeni geniş olanlar nasıl giyinmeliYememize – içmemize dikkat etsek, elimizden geldiğince diyet yaparak düzgün fiziğimizi korumaya çalışsak da, her zaman orantılı kilo alıp vermeyebiliriz. Bu da, zaman zaman üst, zaman zaman da alt bedenin daha geniş olmasına sebebiyet verebilir. Peki üst bedeni geniş olanlar nasıl giyinmeli, üst bedeni geniş olan bayanlar nasıl giyinmeli? Göğüs kısmı geniş olanlar kıyafet seçerken nelere dikkat etmeli? Yazımız içerisinde sizlere, özellikle büyük göğüslü kadınların kıoyafet seçerken dikkat etmeleri gerekenlerden söz edeceğiz…Radyo Dinle

Üst Bedeni Geniş Olan Bayanlar Nasıl Giyinmeli?
Üst Bedeni Geniş Olanlar Nasıl Giyinmeli?

• Bikini alacaksınız, ve göğüsleriniz büyük ise, alt kısım ile üst kısmın farklı bedenlerde olması gerektiğine dikkat etmelisiniz. Alt kısmı sorunsuz olacak olan bikininin aynı bedenini alacak olursanız, üst kısmı, göğüsleriniz büyük olduğu için size küçük gelecektir. Bu nedenle, bikini üstünü, altından bir beden daha büyük almanız gerektiğini unutmamalısınız.

• Dekolte detaylı elbiseler giymek istediğinizde, elbisenin arkasının değil, önünün dekoltesi olması gerektiğini unutmamalısınız. Aksi halde, arkası açık, önden de göğüslerinizin fırladığı bir elbise, dekolte detayının aksine, üzerinize küçük gelmiş gibi görünebilir…

• Göğüsleriniz büyük ise, önü baskılı t-shirtlerin baskılarının büyük olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde, göğüsleriniz olduğundan daha büyük görünebilir. Bu nedenle, baskılarda bulunan desenlerin olabildiğince küçük olması önemlidir.

• Üst bedeniniz geniş, özellikle de göğüsleriniz büyük ise, önünde çift sıra düğme bulunan kıyafetleri tercih etmeyin. Ya asimetrik, ya da tek sıra düğmelerin olduğu kıyafetler sizin için daha uygun olacaktır.

• Aksesuar kullanımında kolye tercihiniz ise, kullanacağınız kolyenin uzun olmamasına özen gösterin. Çünkü durması gerektiği gibi tam ortada durmayacaktır. Bunun yerine kısa kolyeler sizin için daha uygun alternatiflerdir.

• Resmi bir yere gideceğinizde gömlek kullanmak isteyebilirsiniz; ama göğüslerinizin büyük olması, ya düğmelerin kavuşmamasına neden olur; ya da iki düğme arasındaki boşluk açılır. Bu nedenle, gömleklerinizin bol kesim olmasına dikkat etmelisiniz.

• Askısız sütyenlerden uzak durmalısınız, aksi halde üzerinizden düşmeleri, ve sizi bulunduğunuz ortamlarda rahatsız etmeleri durumu söz konusu olabilir. Bunun yerine, göğüslerinizi küçük gösteren, dolgusuz; ve askılı sütyenleri kullanmaya çalışın.

• Bluzlerinizin yakalarının ise olabildiğince yüksek olması, görüntünün daha iyi olmasını sağlayacaktır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.