0

Kot Pantolon Paçası Kıvırma Teknikleri

kot pantolon paçası kıvırmaGünümüzün moda trendleri arasında yırtık kotlar, desenli kotlar, paça kıvırma… gibi farklı detaylardan söz edebilmek mümkün. Kot pantolon paçası kıvırma yerine kot şort giyme değil, paça kıvırma modası mevcut… Bu şekilde, ayakkabılarınızı, şık terliklerinizi, stilinizi gözler önüne serebilir, farklı kullanımlar elde edebilirsiniz. Peki paça kıvırma modasına uymak için, söz konusu paça kıvırmayı nasıl yapmalısınız? İşte kot pantolon paçası kıvırma teknikleri:Radyo Dinle

• Kot pantolonunuzun paçasını, sadece dikiş hizasından, ince bir şekilde iki kat kıvırabilir, bu sayede, hem kot pantolonunuzda simetrik görünüm elde eder; hem de kendinizi zayıf gösterebilirsiniz.

• Eğer geniş paça bir kot pantolonunuz varsa, paçasını kalın şekilde kıvırabilirsiniz. Ancak kalınlık dediysek, yine iki kat kıvırmalı; ve kıvırdığınız kısmın, ayak bileğinizi geçmemesini sağlamalısınız.

• Bu senenin modası boyfriend pantolonlarınızı da paça kıvırma modasına uydurabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, ilk katı kıvırmak; sonrasını ise, kıvırdığınız yerden başlamak sureti ile rulo şekilde yuvarlamaktır. Bu yöntem size, özensiz yapılıyormuş gibi gelse de, boyfriend pantolon paçası kıvırma modasında bu şekilde bir yol izlendiğini unutmamalısınız.

• Likralı bir kot pantolon giydiniz, ve altına da stiletto giyecekseniz, ayakkabılarınızı ön plana çıkartmak isteyebilirsiniz. Bu anlamda yapmanız gereken, kot pantolonunuzu içe doğru, tek kat, ama istediğiniz boyda kıvırmak, ve sonrasında üzerine hafifçe ütü uygulamaktan ibarettir.

• Kot pantolon paçası katlamanın bir diğer yöntemi ise, yine boyfriend pantolonlara çok yakışan şu yöntemdir: İlk olarak paçayı dışa doğru, biraz kalın şekilde katlayın. Ardından, dikiş kısmının dışarda kalacağını göreceksiniz. Bunu da, katladığınız kalın katın üzerine çevirin. Şık, ve kolay bir kot pantolon paçası katlama yöntemidir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.