0

Boyu Uzun Gösteren Kıyafetler

uzun boylu görünmek için nasıl giyinmeliBu yazımızda sizlere, boyu uzun göstermenin yolları, ve boyu uzun göstermenin püf noktalarından söz ederek, boyu uzun gösteren kıyafetlerin neler olduğunu anlatacağız. Uzun boylu görünmek herkesin hayali; ama bu biraz genetik, biraz da Allah vergisi… Dolayısı ile bunu fiziksel olarak değiştirebilme şansımız oldukça az… Ama bazı hilelerle, göz yanılmalarını sağlamamız oldukça kolay… İşte o hileler:Radyo Dinle

Boyu Uzun Göstermenin Püf Noktaları
Boyu Uzun Göstermenin Yolları
Boyu Uzun Gösteren Kıyafetler

• Uzun boylu görünmek için size öncelikle bir kombin önerisinde bulunalım: Yüksek bel, ispanyol paça bir pantolon, ve üzerine de bel boyunu geçmeyecek bir bluz alın. Altına topuklu ayakkabı giyin. Bu sayede bacak boyunuzun uzun olduğu yanılgısını sağlayabilirsinz; hele bir de siyah, lacivert gibi koyu renkleri seçerseniz, işiniz daha da kolay olacaktır.

• Maksi eteklerle topuklu ayakkabı eşleşmesinden de boyu uzun gösteren bir kombin elde edebileceğinizi belirtmeliyiz. Pek çok kişi, kısa boylu kadınların uzun etek giymesinin yanlış olduğunu düşünse de, doğru etek tercihi ile, bu durum yanlışlığını kaybedecektir.

• Sadece uzun etek, ya da elbiseler değil, mini etek; ve elbiselerle de boyu uzun gösteren kıyafetlerden birini kullanmış olursunuz. Ancak şunu unutmamalısınız, genellikle bu tür etek, ya da elbiseler çizme ile kombinlenir, siz çizme kullanmak yerine, uzun boylu görünmek için platform topuk ayakkabılardan yararlanmalısınız.

• Topuklu ayakkabı giymek her ne kadar boyu uzun gösterse de, sağlık adına çok da rahat olmadığını biliyoruz. Bunun yerine ayakkabılarınızın sivri burunlu olmasını da sağlayabilirsiniz. Sivri burun ayakkabılar, bacak boyunun daha uzun görünmesini sağlamaktadır.

• Üst bedende tercih edeceğiniz bluzler V yakalı olmalı. Böylece üst bedende de uzun boylu görünüm elde edebilirsiniz.

• Saç kesiminiz olabildiğince kısa olmalı. Ama siz eğer uzun saçı seviyor, ve boyunuzun da uzun görünmesini istiyorsanız, tepede, hacimli topuzlardan yararlanmanız gerektiğini belirtmeliyiz.

• Kıyafetlerinizin rengi koyu olsun, ve olabildiğince tek renk giyinmeye çalışın. Böylece de daha uzun bir görünüm elde edebileceğinizi unutmayın.

• Pantolon, ve etekleriniz yüksek bel olsun, ve bunun üzerine giyeceğiniz bluzlerin de bel boyunu geçmemesine özen gösterin. Yani, bluzü, pantolon, ya da eteğinizin içine alıp öyle kullanın.

• Kıyafetlerinizin dikey çizgili olması da sizi hem uzun boylu, ve hem de zayıf gösterir.

• İnce kemerler, küçük çantalar da, aksesuar olarak boyunuzun uzun görünmesini sağlayacak diğer öneriler arasında yer almaktadır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.