0

Yazın Güzellik Sırları

Yazın güzellik önerileri, bahar ya da kış aylarına göre daha özel ve farklıdır. Bunun nedeni, yaz aylarında kullanılan güneş kremine ek olarak havanın sıcak olması; dolayısı ile de cildin terlemesidir. Yapılan makyaj hep akar, saçlar akar, kullanılan tokalar sıkar… Kısacası yazın güzellik sırlarını bilmezsek, güzel olmak için zaman zaman kendimize işkence edebiliriz. İşte bu nedenle yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, yaz güzellik sırlarını aktaracağız.Radyo Dinle

Yazın Güzellik Sırları

■ Her şeyin öncesinde, gündüz saatlerinde cildinize ağır gelecek olan fondöten ve pudraları kullanmayın. Bu ürünler hem cildinizin hava almasını önleyecek; hem de terleyecek olan cildinizin yağlı görünmesine neden olacaktır.

■ Yaz güzellik sırlarından bir diğeri de, tüm makyaj malzemelerinizi kullanmamanız gerektiği. Bu size, biraz önceki söylemiş olduğumuz madde ile aynı gibi gelebilir; ama değil. Şöyle ki, makyaj yapmayın demiyoruz; makyajınızı yapın; ama sadece dikkat çekmek istediğiniz yerlere ve kapatmak istediğiniz bölgelere makyaj malzemesi kullanın.

Mutlu Bir Kadın Olmak İçin Bunları Yapın

■ Kapatıcı kullanarak cilt kusurlarını, örneğin sivilceleri ya da göz altı morluklarını kapatmanız gereken zamanlarda, hafif ve sıvı kapatıcılar kullanın. Bu ürünlerin cildinizdeki parlamasını önlemek adına da az miktarda pudra kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

■ Yazın güzellik önerileri arasında sadece makyaj ve cilt bakımı da yer almamaktadır. Su içmek, cilt ve vücut sağlığı açısından çok önemlidir. Bu anlamda, günde en az 2.5 litre su içerseniz, cildinizin ne kadar aydınlık olduğuna şahit olabilirsiniz.

■ Gün sonunda cildinizi mutlaka temizleyin. İşe ilk olarak makyaj varsa temizlemekle başlayın. Sonrasında ise cilt tipinize uygun bir temizleyici ile cildinizi kirden ve tozdan arındırın.

Bakımlı Görünmek İçin Neler Yapılmalı?

■ Cildinize, haftada iki sefer, maskeler uygulayarak bakım yapın. Pahalı olduklarını da düşünmeyin. Evinizde hazırlayacağınız maskeler de sizin işinizi rahatlıkla görecektir.

■ Yazın güzellik sırlarından bir tanesi çok fazla makyaj yapmamak, ancak eğer davet ya da düğünlere katılacaksanız da makyaj yapmadan gidemezsiniz. İşte bu noktada kullanacağınız kozmetik ürünlerin suya dayanıklı olmasına dikkat edin. Aksi halde makyajınızın kalıcılığı kısa süreli olacaktır.

■ Cildinizi sadece kışın değil, yazın da nemlendirmeli, nefes almasını sağlamalısınız: Ancak bunu hafif nemlendiricilerle yapmalı, ağır formüle edilmiş, çok yağlı ürünlerden uzak durmalısınız. Aksi halde cildiniz hava almaktan uzak kalacaktır.

Evde Kaş Kirpik Bakımı

■ Cildinizi güneşe karşı korumayı da ihmal etmeyin ve güneş koruyucu kremleri sadece denize girerken değil, gün içerisinde de dört saatlik aralıklarla kullanın.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.