0

Ülkelerin Güzellik Sırları

Bazen yabancı filmleri izleyip, kadınların güzelliğine bakmaya biz bile doyamıyoruz. İşe bir de erkeklerin gözünden bakın… Hal böyle olunca ülkelerin güzellik sırlarını merak etmiyor değiliz; öyle değil mi? Bizden farklı ne yapıyorlar, ne yiyor; ne içiyorlar ki bizden daha güzel olabiliyorlar? Kiminin genç kalması, kiminin cildinin pürüzsüz oluşu, kiminin muhteşem saçları… Peki ülkelere göre merak ettiğiniz güzelik sırları nelerdir?Radyo Dinle

Ülkelerin Güzellik Sırları

■ İskandinav kadınların güzellik sırları, güneşlenmemeleri; hatta güneşten olabildiğince kaçmaları. Ciltlerinin bu sayede daha güzel olacağını düşünmekteler.

■ Avustralya’kadınlar, saçlarındaki kepekten kurtulmak için, şampuanlarının içerisine bir kaç damla çay ağacı yağı ekliyor. Eğer uğraşmak istemez iseniz, kozmetik ürün satan mağazalarda, çay ağacı yağı içeren şampuanlar hazır olarak da satılmakta.

■ Kleopatra’nın süt banyosunu icat etmesinin ardından, Mısır’lı kadınların güzellik sırları nelerdir sorusunun ilk yanıtı da süt banyosu olmuş durumda. Yapmanız gereken tek şey, iki litre süt içerisine yüz gram bal karıştırmak ve hazırlamış olduğunuz bu karışımı küvet içerisine dökerek yirmi dakika içerisinde dinlenmek. Böylece Mısır’lı kadınların ve eğer yaparsanız sizin de cildiniz daha yumuşak hale geliyor.

■ Malum Brezilya’da hava sıcak ve bol kumsal var. Brezilya’lı kadınların güzellik sırlarına da bu kumsallar katkıda bulunuyor. Selülitli görünümün giderilmesi için ıslak kum ile, portakal kabuğu görünümünün üzerine masaj yapıyorlar. Bu uygulama kan dolaşımını hızlandırdığı için kötü görünümü ortadan kaldırıyor.

■ Çin’li kadınların genç, güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olduklarını bilmeyen yoktur. Ve ülkelerin güzellik sırları arasında Çin, pirinç suyu ile yer alıyor. Yirmi dakika suda bekletilen pirinçlerin süzülüp, elde edilen suyu ile yüzlerini yıkayan Çin’li kadınlar güzelleşiyor, gençleşiyorlar.

■ Kolombiya’lı kadınların parlak saçları var. Ve onların bunu avokado ve muzu ezerek elde ettikleri karışıma zeytinyağı ekleyerek saçlarına uygulamaları sayesinde gerçekleştirdikleri biliniyor. Saçta bu karışımın yarım saat kalması gerektiğini de belirtelim.

■ Bulgaristan’lı kadınların güzellikleri dillere destandır. Ve onların ciltleri her zaman yumuşak ve parlaktır. Bunu, ciltlerini her gün gül suyu ile temizleyerek gerçekleştirdiklerini belirtmemiz gerekir.

■ Yunanistan’da zeytinyağı çok önemli bir güzellik malzemesi. Bir kase yoğurt içerisine bir kaşık zeytinyağı ekleyen Yunanistan’lı kadınlar, elde etmiş oldukları bu karışımı saçlarına uygulayıp beş dakika bekliyorlar. Bu uygulama saçların yumuşamasını sağlıyor.

■ Meksika’da kadınlar kirpiklerini çay kaşığını sıcak suda ısıtıp, sonrasında kirpik diplerine uygulayarak kıvırıyorlar. Söz konusu çay kaşığı kare uçlu olmamalı. Kirpiklerinizi parmak uçlarınızla çay kaşığına doğru bastırın ve sonra rimel sürün.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.