0

Makyajsız Güzel Görünmenin Püf Noktaları

Makyajsız güzel görünmek için çabalayan biz kadınlar, günümüz modasına uyarak doğal makyajı tercih ediyor, bu şekilde hiç makyajsız gibi görünebilmek için de ayna karşısında saatlerimizi harcıyoruz. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, makyajsız güzel görünmenin sırları ve makyajsız güzel görünmenin püf noktalarından söz edeceğiz. Aslında bu şekilde, bir kaç detaya dikkat ederek, hem güzel, hem bakımlı görünebilir; hem de zamanınızı boşa harcamamış olursunuz…Radyo Dinle

Makyajsız Güzel Görünmenin Püf Noktaları
Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları

■ Her şeyden önce, makyajsız güzel görünmek için kaşlarınıza özen gösterin. Bunun için kaşlarınızın, yüz şeklinize uygun olarak alınmış olması ve, saç renginize yakın tonlarda bir renge sahip bulunması gerekmektedir. Gerekirse kaşlarınızı boyayabilirsiniz. Bu işlem, saçlarınızın boyanması sırasında dikkatli şekilde yapılırsa kalıcı da olacaktır. Kına da kaşların boyanması için iyi bir tercih olabilir. Ve, eğer kaşlarınız kalın değilse, onlara A vitamini ve Hint yağı desteği de sunabileceğinizi belirtmeden geçmemeliyiz.

■ Gözler, makyajsız güzel görünmek için dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli bölge olarak karşımıza çıkar. Her şeyden önce, gözlerinizin etrafındaki siyah halkalardan kurtulmaya çalışın. Bu halkalar genellikle B vitamini ve Demir eksikliğinden kaynaklanır. Gidermek için kırmızı et ya da ciğer tüketebilirsiniz. Bölgeye siyah soğuk çay ya da nane ile soğuk kompress de uygulayarak söz konusu halkalardan kurtulabilmeniz mümkündür. Makyajsız güzel görünmenin sırları demişken, makyaj yapmadan gözlerinizi nasıl daha büyük gösterebileceğinizi de anlatalım… Bunun için ilk olarak kirpik makası ile kirpiklerinizi kıvırmalı, bir de kirpiklerinize transparan jel uygulamalısınız…

Küçük Güzellik Hileleri

■ Makyajsız güzel görünmenin püf noktalarından bir diğeri de beyaz dişler… Eğer dişleriniz genel olarak sarı ise, bunu profesyonel yardım alarak çözebilirsiniz. Ama eğer böyle bir durum aslında söz konusu değilse, dişleri sarartma etkisi bulunan kahve ya da çay gibi içecek ve yiyecekleri tükettikten sonra mutlaka dişlerinizi fırçalayın. Taze bir gülüşün size her zaman güzel bir görünüm sunacağını kesinlikle unutmayın.

■ Dudaklarınızın güzel görünmesi de makyajsız güzel görünmek için çok önemlidir. Bunun için dudaklarınızı hem beslemeniz; hem de nemlendirmeniz nemlidir. Balmlar bu anlamda çok etkilidir. Ancak zaman zaman balm yerine zeytinyağı gibi diğer bitkisel yağlardan da destek alabilirsiniz.

Dünya Kadınlar Günü Nereden Çıkmıştır?

■ Saçlarınızın da dudaklarınız gibi önemli bir diğer silah olduğunu unutmayın. Bunun için saç renginizin olabildiğince doğal olması önemlidir. Bunun yanında, saç kırıklarınızın düzenli olarak alınması gerekir. Eğer saçlarınıza Hindistan cevizi yağı ile düzenli bakım yaparsanız, parlayacak olan saçlarınız, kepek ve kuruluk gibi problemlerden de kurtulacaktır. Ve saç modelinizin de basit olmasının, dikkat etmeniz gereken diğer bir önemli nokta olduğunu unutmamalısınız.

■ Yüzünüzü günde en çok iki kere, soğuk su ile yıkayın. Ancak çok fazla ovalamamaya özen gösterin. Ve bunun yanında, haftada bir kere bir cilt bakım maskesi ile cildinizi şımartmayı da unutmayın. Siz makyajı cildinize yapıyorsunuz. Cildiniz makyajsız kaldığında bakımsız görünmemeli, öyle değil mi?

Mutlu Bir Kadın Olmak İçin Bunları Yapın

■ Akşamları 11’den önce yatağa yatmaya ve sırt üstü uyumaya dikkat edin. Bu sayede kırışıklıklarını önleyeceğiniz cildiniz için, 12’den önce vücut tarafından üretilen güzellik hormonu Melatonini de almış olursunuz. Ayrıca, makyajsız güzel görünmek için çabalarken bir de uykusuz ve yorgun görünüm ile uğraşmamış olursunuz.

■ Makyajsız güzel görünmenin sırlarından bir diğeri de doğru renklerde kıyafet seçmektir. Koyu renkler ve soğuk tonlardaki kıyafetler sizin yüzünüzü soluk gösterecektir. Bu nedenle şeftali, turkuaz, mavi ve yeşil gibi tonlar sizin daha iyi görünmenizi sağlayabilir. Kendinize en çok yakışan tonları siz daha iyi bilirsiniz…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.