0

Bakımlı Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

bakımlu olmak için ne yapmalıyımDün bir konuşmaya şahit oldum. “Şimdiki genç delikanlıların hepsi aslan gibi; çirkin genç kız da yok…” Aslında doğru söylüyorlar. Bir söz var; mutlaka biliyorsunuz: “Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır…” Bakımlı olmak kadını güzelleştirir. Bu durum erkekler için kadınlardan daha kolay, ama bizim işimiz kadınlara, “Bakımlu olmak için ne yapmalıyım?” sorusunun yanıtını vermek. Ve yazımızın ilerleyen bölümlerinde, bakımlu olmak için yapılması gerekenleri bulabileceksiniz. Korkmayın, bakımlı olmak sandığınız kadar zor değil aslında…Radyo Dinle

Bakımlı Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

• Bakımlu olmak için yapılması gerekenlerden ilki, saç bakımına gereken önemin verilmesi… Her şeyin öncesinde, yüz şeklinize uygun bir saç modeli belirleyip, saçınızı ona göre şekillendirmelisiniz. Saçlarınızın ucunda kırıklar bulunmamalı; ve yağlı bir görünüme sahip olmamalılar. Unutmayın, bir kadın için bakımlu olmak, ilk olarak saç bakımından geçmektedir.

• Kaş bakımı, dikkat edilmesi gereken bir diğer detaydır. Gözlerinizin daha çekici olmasını sağlayan kaşlar, yüzünüze bakıldığında da ilk dikkat çeken bölgeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle, özellikle kaşlarınızı alıyorsanız, düzenli olarak yeni çıkan kaşları almanız gerektiğini bilmelisiniz. Aksi halde kaşlarınız yüzünüzün kararmış görünmesine dahi neden olabilmektedir.

• Cilt bakımının, bakımlı olmak için yapılması gerekenler arasında özel bir yeri bulunmaktadır. Hem sıcak; hem de soğuk havada cilt bakımına ayrı bir önem göstermek gerekir. Bu nedenle, haftada 1 – 2 kere peeling, ve maskeler kullanarak, hem cildinizi ölü derilerden arındırmalı, hem de lekelerinizden kurtulmalısınız. Bunun haricinde ise her gün, günde en az iki kere cildinizi nemlendirmeli, temizleyerek tonikleme işlemini de nemlendirme öncesi yaparak gözeneklerin hava almasını sağlamalısınız. Ayrıca, cilt bakımı demek sadece yüz bakımı demek de değildir. Dekolte bölgesi, bacaklar, ve kolların da özel bir bakıma gerek duyduğu unutulmamalıdır.

• Bakımlu olmak isteyen her kadın makyaj yapıyor. Ama pek çoğu makyajı yanlış yapıyor… Her şeyin öncesinde cilt renginizi, ve yüz şeklinizi bilerek makyaj yapmalı, makyajınızı bulunduğunuz ortama uydurmalısınız. Aksi halde yaptığınız makyaj size istediğiniz sonucu vermeyecektir.

• El ve tırnak bakımı da ayrı bir önem taşıyor. Özellikle kış aylarında eller kuruyarak çatlıyor, ve pürüzlü bir görünüme neden oluyor. Aynı durum tırnakların temizliği, ve bakımlı olması adına da geçerli. Unutmamalısınız ki elleriniz, dışarıdan bakıldığında hem çok dikkat çekiyor, hem de bir insanla tokalaştığınızda, o insan sizin ilk olarak ellerinize dokunuyor. Bu nedenle, ellerinize düzenli olarak nemlendirici krem uygulayıp, tırnaklarınızı temiz; ve manikürlü tutmalısınız.

• Bakımlu olmanın yollarından bir diğeri de doğru giyinmek… Vücut tipine uygun olarak, gireceğiniz ortama göre giyinmeyi unutmamalısınız. Bedeninizi saracak kumaşları doğru seçerek sadece bakımlı olmak için yapılması gerekenleri değil, aynı zamanda şıklık adına gerekenleri de uygulamış olursunuz.

• Yapmanız gereken son şey, kalıcı, ve cildinize uygun bir parfüm ile bakımlı olmak adına gerekli adımları tamamlamak. Böylece, uzaktan sizi görüp beğenen kişilerin aklında, güzel kokunuz ile de kalmış olursunuz…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.