0

20li Yaşlarda Neler Yapılmalı?

20li yaşlarda olan tüm kadınlar genç kızlar aslında duru bir güzelliğe sahiptir. Ancak, 20li yaşlarda yapılması gerekenleri bilmeyen bizler, aslında kendimize, farkında olmadan; sadece güzellik uğruna zarar veririz. 20’li yaşların da öncesinde, daha orta okula, liseye giderken saçlarını ütüleyen kızlar, sonrasında pırasa gibi saçlara sahip olurlar; ama ardından da yanan saçların geri dönüşü çok uzun zaman almaktadır. Bunun gibi pek çok detay ve yanlış bulunmaktadır. Peki 20li yaşlarda neler yapılmalı? İşte 20li yaşlar için güzellik sırlarımız:Radyo Dinle

20li Yaşlarda Neler Yapılmalı?

■ 20li yaşlarda yapılması gerekenlerden ilki, doğallığı elden bırakmamak; bunun için, bronzlaşmak istiyorsanız güneşten destek alın. Hem de yüksek koruma faktörlü kremlerinizi kullanarak… Ama solaryuma gitmeyin. Unutmayın, cilt kanseri yaşı gittikçe geriliyor ve gençleri de vuruyor. Kendinizi güzelliğiniz ve dış görünüşünüz uğruna kansere mahkum etmeyin. Bana olmaz demeyin; herkes için geçerli bu bilgiler.

■ 20li yaşlar için verdiğimiz güzellik sırlarından bir diğeri de, biraz önce de belirttiğimiz gibi yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanmak. Bunu zaten belirtmiştik; ama kansere karşı korunmanız adına olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Oysa ki kullanacağınız en az 30 koruma faktörlü bir güneş kremi ile cilt lekeleri ve erken kırışıklıklara karşı da kendinizi koruyabilirsiniz.

■ Kırmızı rujların sadece özel geceler için olduğunu mu düşünüyorsunuz? Öyle bir kural yok. Değil kırmızı, siyah ruj dahi sürebilirsiniz. Bunu hem yaşınızın müsait olması; hem de renkli rujların eğlenceli oluşu dolayısı ile yapın. Bir kere aynanın karşısına geçip kendinize baktığınızda, yaptığınız şeyin aslında kötü durmadığını görecek; sonra da alışacaksınız. Denemesi bedava.

Cilt bakımı yapmak için hala çok genç olduğunuzu düşünüyorsanız, evet gençsiniz; ama cilt bakımı yapmanızın gerektiği zamanlardasınız; hatta geç bile kaldınız. 11 yaşından sonra yapacağınız cilt bakımı ile yaşlanma belirtilerini çok daha uzun vadede erteleyebilirsiniz. Makyajınızı sildikten sonra; ya da makyaj yapmazsanız bile cildinizi önce temizleme jeli ile temizleyin, sonrasında durulayıp tonikleyin. Ardından nemlendiricinizi uygulayın. Gündüz ve gece nemlendiricileri birbirinden farklıdır. Gündüz nemlendiricilerinin içerisinde güneş koruma etkisi de genellikle bulunmaktadır. Gece nemlendiricilerinde bu etki söz konusu değildir. Cilt bakımını günde iki kere yapmayı ihmal etmeyin. Hele yüzünüzde makyajla kesinlikle uyumayın.

■ 20li yaşlarda yapılması gerekenlerden bir diğeri de, dolabınızda mutlaka iş görüşmesine giderken giyebileceğiniz kıyafetlerin de bulunmasının gerekliliğidir. Günlük hayatınızda giydiğiniz kıyafetlerle iş görüşmesine gidemezsiniz. Sizi derli toplu, ciddi gösterecek kıyafetleri mutlaka dolabınızda bulundurun. Genç olabilirsiniz; hatta iş görüşmesini sadece stajyer olmak için yapıyor da olabilirsiniz. Ama bu geleceğe hazırlanmanız gerekmediği anlamını da taşımaz.

■ Artık kendi paranızı kazanmaya başladığınıza göre, onu istediğiniz gibi de harcayabilirsiniz. Ama kesinlikle kaliteden ödün vermeyin. Ucuz ama çok şey almaktansa, biraz para biriktirip pahalı, ama kaliteli şeyler alabilir, girdiğiniz ortamlarda varlığınızı hissettirebilirsiniz.

■ Kendinize bir parfüm bulun ve elinizden geldiğince onu kullanmaya çalışın. Biliyor musunuz: İnsanlar sizi parfümünüzün kokusu ile hatırlayacak.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.