0

Sperm Sayısını Arttıran Yiyecekler Nelerdir?

sperm sayısını arttıran yiyeceklerGünümüzde pek çok aile, bebek sahibi olabilmek için tüp bebek yöntemine başvuruyor; ancak bunların da genelinde başarı elde edilemiyor. Bebek sahibi olmanın önündeki en büyük etkenler arasında, erkeklerin sperm sayısının azlığı, ya da az olmasa da var olan spermlerin kalitesizliği olarak belirtiliyor. Peki sperm sayısını arttırmak için neler yapılmalı? Sperm sayısını arttıran yiyecekler nelerdir? Yazımız içerisinde sizlere bu soruların yanıtlarından söz edeceğiz…Radyo Dinle

Sperm Sayısını Arttıran Yiyecekler Nelerdir?
Sperm Sayısını Artrıtmak İçin Neler Yapılmalı?

Sperm sayısını arttıran yiyecekler arasında ilk olarak, içeriğinde önemli bir antioksidan olan Likopen barındıran domatesten söz etmemiz gerekiyor. Domatesin içeriğinde yer alan likopen, hem spermlerin sayısını arttırıyor, hem daha aktif olmalarını sağlıyor; hem de bulundukları ortamı, spermler için daha uzun yaşanabilir hale getiriyor…

İçeriğinde Omega-3 yağ asitleri bulunan ceviz de spermlerin hayatta kalma süresini uzatma etkisi ile biliniyor. Aynı zamanda, spermin büyüklük; ve şekli de Omega-3’ten etkileniyor.

Sperm sayısını arttıran yiyecekler arasında yer alan bir diğer isim de kabak çekirdeği… İçeriğinde bulunan Çinko sayesinde kabak çekirdeği, hem testosteron seviyesini arttırarak beden gücünü geliştiriyor; hem de sperm gelişimine katkıda bulunuyor.

Yaban mersininin içeriğinde de domateste olduğu gibi yüksek oranda antioksidan bulunuyor. Bu sayede sağlıklı sperm gelişimi olanaklı hale gelmiş oluyor.

Hem sperm sayısı, hem de kalitesini arttıran bir diğer şey de nardır. Narın içeriğinde de yüksek oranda bulunan antioksidan, beden gücünü arttırır, sperm sayısını arttırır, hızlı şekilde çoğalan spermlerin kalitesine de çok önemli etkileri bulunmaktadır.

Beden gücünü arttırarak, sperm sayısı, ve kalitesini arttıran bir diğer isim de siyah çikolatadır. Bu etkileri, içeriğinde bulunan aminoasitler sayesinde gerçekleştirmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.