0

Hamile Kalmak İçin İncir Kürü

hamile kalmak için incir kürüGerek gelişen teknoloji, gerek tüketilen besinlerin hormonlara etkisi… gibi pek çok nedenden dolayı hamile kalmak kadınlar için, kadınları hamile bırakmak ise erkekler için her geçen gün daha da zor bir hal almakta. Bu yazımızda sizlere hamile kalmak için incir küründen söz edeceğiz. Hamile kalmak için incir kürü tarifini bulabileceğiniz yazımız sayesinde, hamile kalmayı kendiniz için daha kolay hale getirebilirsiniz. Peki hamile kalmak için incir kürü ne zaman başlanmalı, nasıl yapılmalı… Konu hakkında bilmeniz gereken her şeyi yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz…Radyo Dinle

Hamile Kalmak İçin İncir Kürü Tarifi

Hamile kalmak için incir kürünü uygulamak adına klorsuz suya gereksiniminiz bulunmaktadır. Bir de kuru incir almalısınız. Bir litre klorsuz suyu kaynatıp, içerisine 16 adet kuru inciri de eklemeli; ve sonrasında tencerenin ağzını kapatarak kısık ateşte 20 dakika kaynamasına olanak tanımalısınız. Ardından ocağın altını kapatıp suyun ılımasını beklemeli; ve sonrasında da incirleri suyun içinden almalısınız.

Hazırlamış olduğunuz süzülmüş suyu 3’e bölmeli; ve yemeklerden 15 dakika önce bir bölümünü içerek, suyun bir gün içerisinde bitmesini sağlamalısınız. Her gün yeniden hazırlanması gerektiği bilgisini ise unutmamalısınız.

Hamile Kalmak İçin İncir Kürü Ne Zaman Başlanmalı?

Hamile kalmak için incir kürüne başlamalı, ve 25 gün hiç ara vermeden, her gün düzenli olarak uygulamalısınız. Ardından 7 günlük ara vermeli, sonrasında ise aynı küre 25 gün daha düzenli olarak devam etmelisiniz. İncir kürünü bir seferde, yedi günlük ara ile iki sefer uygulamanızın yeterli olacağını belirtmemiz gerekmektedir.

Hamile kalmak için incir kürünü uygularken kullanacağınız incirin dışında beyaz pudra bulunuyor ise, incirleri bir kere yıkayıp sonrasında suya eklemeniz önerilir. Pudranın olmaması durumunda yıkamanıza gerek yoktur. Suya atacağınız incirleri ortadan ikiye bölmeniz, kürün daha etkili olmasını olanaklı hale getirmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.