0

Vajina Gevşekliğine RadyoFrekans İle Son

Vajina gevşekliği, özellikle çoklu doğum yapan kadınlarda görülen bir problemdir. Ancak hiç doğum yapmamış bir kadın da vajina gevşekliği problemi ile karşı karşıya kalabilir ve bunun asıl nedeni ilerleyen yaş faktörüdür. Bu sorun, kadının eşi ile olan birlikteliğinden keyif almamasına neden olabilir ki aynı keyifsizlik eş için de söz konusudur. İşte bu noktada, RadyoFrekans tekniği uygulanarak, kadın ameliyatsız şekilde estetik yaptırabilir ve vajina sarkması sorunu giderilir.Radyo Dinle

Sadece normal doğum ile dünyaya getirilen çoklu bebekler değil, vajina sarkmasına sezaryen ile yapılan doğum da neden olabilir. Sorunun çözümü bazen ameliyat iken, eğer durum çok da ilerlememiş ise radyofrekans, belirli seansların takip edilmesi ile denenebilecek etkili bir yöntemdir. RadyoFrekans tekniğinin uygulanması şu şekilde gerçekleştiriliyor:

Vajinanın ortalama 4 mm altındaki dokulara termal ısı uygulanıyor. Bu ısı ile fibroblastlar uyarılıyor. Bu sayede yeni kolajen bağ dokusunun yeniden yapımı tetiklenmiş oluyor. Ancak söz konusu radyofrekans uygulamasının herhangi bir zararı da bulunmuyor; çünkü, vajinanın derinlerine uygulanan ısı ile birlikte, uygulamanın soğutucu özelliği de bulunuyor ve bu özellik sayesinde ısı uygulanan bölgeye tampon etkisi yaratılmış oluyor: Bu sayede yüzeysel dokular da ısınmadığı için, herhangi bir yanık oluşumu söz konusu olmuyor.

Her hasta için özel olarak üretilmiş olan başlıklar ile gerçekleştirilen radyofrekans uygulaması tamamen ağrısız şekilde gerçekleştiriliyor ve 1 – 3 aylık sürelerde etkin sonuç elde edilmesi mümkün olmuş oluyor.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.