0

Tırnaklarımın Kırılmaması İçin Ne Yapmalıyım?

tirnak kirilmasini engellemek icinBinbir zorluklarla uzattığımız tırnaklarımızı belki özel bir geceye hazırlıyoruz. Ama ya kırılırsa? Ya hevesimizi kursağımızda bırakırsa? Peki tırnaklarımın kırılmaması için ne yapmalıyım sorusunun yanıtını hiç araştırdınız mı? Aslında bu sorunun yanıtı hiç de zor değil. Tırnak kırılmasını önlemek için, tırnak kırılmasını engellemek için aslında yapılabilecek çok şey var. Ama biz sizlere, bunların arasında en bilineni, nasıl uygulamanız gerektiğinden söz edeceğiz… Tahmin edersiniz: zeytinyağı – limon suyu karışımı…



Radyo Dinle

Tırnaklarımın Kırılmaması İçin Ne Yapmalıyım?

*10 damla limon suyu
*1 tatlı kaşığı badem yağı
*1 yemek kaşığı zeytinyağı

Tırnak kırılmasını önlemek için bir kase içerisinde, belirtmiş olduğumuz malzemeleri, belirtmiş olduğumuz miktarlarda karıştırın. Ardından da, hazırlamış olduğunuz karışımı, masaj yapmak sureti ile hem tırnaklarınıza, hem de parmak uçlarınıza uygulayın.

Tırnak Uzatmanın Püf Noktaları

Bu şekilde ortalama yarım saat bekleyin. Ardından, yanınızda bulunan pamuk ile, tırnaklarınızda bulunan karışımın fazlasını alın. Ve ellerinizi yıkamak yerine ovuşturun. Bu sayede, eliniz; ve tırnaklarınız, karışımı iyice emebilecektir.

Tırnak kırılmasını engellemek için bu uygulamayı haftada en az iki kere gerçekleştirebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.