0

Tırnak Uzatmanın Püf Noktaları

tirnak uzatmanin pratik yollariBebek; ya da hasta bakan kadınlar için sağlıklı tırnak uzatmak biraz zordur. Ama bunun yanında, özellikle masa başı işlerde çalışan kadınlar, sağlıklı tırnak uzatmak için pek çok yöntem denerler; çünkü uzun tırnak demek, gerek ojelerin, gerek takıların daha güzel görünmesini, ellerin bakımlı olmasını sağlamaktadır. Peki tırnak uzatmanın püf noktaları; ve tırnak uzatmanın pratik yolları nelerdir? Gelin bu soruların yanıtlarını birlikte gözden geçirelim:Radyo Dinle

Tırnak Uzatmanın Pratik Yolları
Tırnak Uzatmanın Püf Noktaları

• Sağlıklı tırnak uzatmak için yapmanız gereken ilk şey, eğer varsa sağlık sorunlarınızı gidermek; sonrasında da sağlıklı; ve dengeli beslenmektir. Öğün atlamak, bazı besin gruplarını tüketmemek, yeterince su içmemek, siz her ne kadar sağlıklı tırnak uzatmak için çabalasanız da, tırnaklarınızın güçsüzleşerek kırılmasına, ve cansız görünmesine neden olacaktır.

• Bir dğer dikkat etmeniz gereken nokta da, tırnaklarınızı nasıl kestiğiniz; ve törpülediğiniz… Küt kesmek yerine tırnaklarınızı yuvarlak keser; ve törpülerseniz, daha çabuk uzayacaklarına şahit olabilirsiniz.

• Sağlıklı tırnak uzatmak için ellerinizi suyun içerisinde bekletmelisiniz. Ama bu yöntem sağlıklı değildir; sadece hızlı tırnak uzatmak için önerilmektedir. Bunun için, ellerinizi içerisinde beklettiğiniz suyun içerisine bir kaç damla da limon suyu ilave etmelisiniz. Limon suyu, tırnak uzatmanın bitkisel yolları arasında da yer alır, tırnaklarınızın güçlenmesine katkıda bulunur.

• Sürekli oje kullanmak, tırnaklarınızın hava almasını önlediği için güçsüzleşmesine neden olur, ve uzamasını engeller. Bundan dolayı, tırnaklarınıza haftada en az iki gün oje sürmeyin, oje kullandığınız zamanlarda da ojenin altına, bakım ojesi sürün. Bu sayede tırnaklarınız daha güçlü uzayacaktır.

• Tırnak uzatmanın bitkisel yolları arasında, tırnaklarınıza sirke, ve tuz karışımı sürmenizin gerekliliği de yer almaktadır. Bu sayede, tırnaklarınızın hızlıca uzamasına şahit olmuş olursunuz.

• Menekşe yağı, zeytinyağı; ve limon suyu karışımını tırnaklarınıza uygulamanız halinde, hızlı uzayacak olan tırnaklarınız, aynı zamanda da beslenerek daha sağlıklı olacaktır.

• Severek yediğiniz elma, portakal, ve muzun kabuklarını atmayıp, bu kabuklarla tırnaklarınızı ovun. İşlemi gerçekleştirmeniz halinde uyarılacak olan tırnnak etleriniz dolayısı ile tırnaklarınız daha hızlı uzayacaktır.

• Tırnaklarınızın, uzamalarının, aslında onları kırılgan yaptığını unutmadan, zorlayıcı hareketlerden kaçının. Bunun yanında, tırnaklarınızın kenarlarında bulunan etleri, önce vazelinle nemlendirip, sonrasında da rahatsız edici ölü deriyi, zarar vermeden, size ait bir makas ile kesin.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.