0

Tırnak Eti Soyulmasına Ne İyi Gelir?

Tırnak eti soyulması, pek çok kadının başına gelen ve sonrasında da yarattığı kötü görünüm dolayısı ile manikürü zorunlu kılan bir durumdur. Zaten ince ve hassas olan tırnak eti, dış etkenlerdern kolayca zarar görür ve soyulur. Buna ek olarak bir de, strese bağlı şekilde tırnaklarınızın etlerini yiyorsanız, sizin için durum daha da vahim demektir. Peki tırnak eti soyulması neden olur, tırnak eti soyulmasına ne iyi gelir? Merak ettiğiniz bu soruların yanıtlarını ilerleyen bölümlerde bulabilirsiniz:Radyo Dinle

Tırnak Eti Soyulması Neden Olur?

Ellerin çok sık yıkanması, manikürün, alanında deneyimsiz kişiler tarafından yanlış uygulanması, tırnak yeme alışkanlığı ya da kuruluk, tırnak eti soyulmasının nedenleri arasında yer almaktadır. Kullandığınız el bakımı ürünlerinin içeriğinde alkol varsa, bunların da tırnak eti soyulmasına zemin hazırladığını belirtmeliyiz. Ancak tüm bunların yanında, bazı sağlık sorunlarını da işaret edebileceği için, nedeni bulmak adına bir Dermatoloji uzmanına başvurmanız doğru olacaktır.

Tırnak Eti Soyulmasına Ne İyi Gelir?

Her şeyin öncesinde, tırnak eti soyulmasını önlemek için bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Maddeler halinde sıralamak istersek:
■ Deterjan kullanacağınız zaman mutlaka eldiven takın
■ Manikür yaptırmaya giderken yanınızda kendi manikür setinizi götürün ve steril olduğundan emin olun.
■ Ellerinizi yıkarken, tırnak etinde bulunan ölü derinin de gitmesi için, tırnaklarınızı yumuşak bir fırça ile fırçalayın, en azından bunu günde bir kere yapın.
■ Kullandığınız ojenin tırnaklarınızda çok uzun süre kalmasını önleyin. Tırnak eti açısından ojenin bir zararı bulunmuyor olsa da, uzun süre tırnaklarınızda kalan oje, hava alımını önleyeceğinden dolayı zararlıdır.
■ Manikür yaptırdıktan sonra, kendi el bakımınızı yaparken, tırnak etlerini kesmek yerine itmeyi tercih edin.
■ Cildinize dahil olan tırnak eti soyulmasının önlenmesi için bol su içip, kuruluğu önleyin.
■ C vitamininin gücünden faydalanmak adına ellerinizi limon ile ovun.

Bu noktada deneyebileceğiniz bir diğer şey de, ellerinize bakım kremi sürün ve tırnaklarınıza da bakım yağı uygulayın. Ardından, el bakımı amacı ile geliştirilmiş olan pamuklu eldivenleri elinize geçirerek 15 dakika bekleyin. Veya gece uyumadan önce bu işlemi yapın ve sabaha kadar kalmasını sağlayın. Tırnak eti soyulması sorununuzun kısa zaman içerisinde çözüme ulaştığını göreceksiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.