0

Oje Sürmenin Püf Noktaları

Ojesiz kadın, her ne kadar kendine bakıyor olsa da, bir yanı eksik gibidir. Ve oje, manikürlü ellerde her zaman çok daha zarif durur. Peki oje kullanmanın püf noktaları nelerdir? Oje sürmenin pür noktaları nelerdir? Oje nasıl çabuk kurur? Merak ettiğiniz tüm bu soruların yanıtları ve daha fazlası ile oje sürmek artık sizin için daha pratik olacak ve kurumasını beklemek de işkence halini almaktan çıkacak. O halde zaman kaybetmeden bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya başlayalım.Radyo Dinle

Oje Kullanmanın Püf Noktaları

■ Oje Nasıl Çabuk Kurur? Kış aylarında, vereceğimiz bu öneriyi uygulamak size biraz zor gelebilir; ama yaz aylarında keyif niteliği taşıyacağı da doğrudur. Ojenin çabuk kuruması için yapmanız gereken tek şey, oje sürdükten sonra elinizi soğuk suya sokmak ve bu şekilde bir süre beklemektir.

Ojenin Kalıcı Olması İçin Öneriler

■ Oje Silmenin Kolay Yolu: Bebek maması kavanozunun iç kenarlarına, ortadan ikiye kesmiş olduğunuz mutfak süngerini yerleştirin. Sonra kavanozu aseton ile doldurun. Ardından ojeli tırnağınızı ki bu simli oje de olsa aynı şeyi yapabilirsiniz, süngerin ortasına batırın ve ojenizin silinmesini bekleyin.

Desenli Oje Nasıl Sürülür? Ojenin içerisine, tel saç tokalarının yuvarlak uçlarını batırın. Sonrasında ojeli ucu tırnaklarınızın üzerinde gezdirin. Elde edeceğiniz sonuca bayılacaksınız.

■ Marble Oje Nasıl Yapılır? Marble oje yapmak aslında oldukça kolaydır. Bunun için yapmanız gereken tek şey, bir poşeti buruşturmak, sonrasında üzerine oje sürmekten ibarettir. Ardından bu poşeti tırnaklarınıza bastırmanız yeterli olacaktır.

Ojenin Uzun Süre Dayanması İçin Öneriler

■ Ombre Oje Nasıl Yapılır? Makyaj süngerini kullanarak rahatlıkla ombre oje deseni elde edebilirsiniz.

■ Mat Oje Nasıl Yapılır? Transparan bir ojeyi mat hale getirmek için, içerisine beyaz pudra; ya da açık renk bir göz farı dökün; karıştırın.

Simli Oje Nasıl Çıkarılır?

■ Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır? Tırnaklarınızda kalan oje lekesini çıkartmak, tırnaklarınızı parlatmak ve beyazlatmak için diş macunundan yardım alabilirsiniz.

■ Dantel Tırnak Nasıl Yapılır? İlk olarak tırnaklarınıza göre keseceğiniz danteli, ojeyi sürdükten sonra tırnaklarınıza, oje kurumadan hemen yapıştırın.

Pürüzsüz Oje Sürme Teknikleri

■ Kolay Frenç Nasıl Yapılır? Bunun için tırnaklarınızın uçlarını açık bırakacak şekilde paket lastiğini tırnaklarınıza dolayın. Uç kısımlara istediğiniz renk ojeyi sürmeniz yeterli olacaktır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.