0

Ne Renk Oje Sürmeliyim?

Biz kadınlar, kış aylarında koyu, yaz aylarında ise daha çok açık oje renklerini tercih ediyoruz. Ancak aslında her bir oje rengi bizim ruh halimizi yansıtıyor. Nasıl ki bir psikolog, beden dilinden ruh hali analizi yapabiliyorsa, bu konuda bilgi sahibi olan herhangi biri de oje renginden ruh hali analizinizi yapabilir. Şimdi aklınıza hemen şu soru gelmiş olmalı: Peki ne renk oje sürmeliyim? Sizlere, oje renkleri ve ifade ettiklerini anlatacağız. Hangi oje rengini kullanacağınıza siz ona göre karar verin.Radyo Dinle

Ne Renk Oje Sürmeliyim?

■ Kırmızı Oje: Her kadının mutlaka bir kırmızı ojesi vardır; hatta kırmızının farklı tonları, tıpkı rujda olduğu gibi. Genellikle gece şık bir yere giderken tercih edilir kırmızı oje ve tutkuyu yansıtır. Gücün ve çekiciliğin de ifadesidir.

■ Mavi Oje: En güzel oje renklerinden biri olan mavi oje, daha çok özgürlüğüne düşkün olan kadınlar tarafından kullanılır ve özgürlükle birlikte korkusuzluğu da temsil eder. Mavi oje kullanan bir kadın muhtemelen tek başına, her zorluğun üstesinden gelebilir.

■ Bordo Oje: Daha çok sonbaharda kullanılan bordo oje, biraz önce de bahsetmiş olduğumuz gibi kırmızının tonu olan oje renklerinden bir tanesidir. Çekicilik ve gücü simgeleyen bordo oje aynı zamanda şık kıyafetlerin tamamlayıcısı niteliğindedir.

Simli Oje: Ne renk oje sürmeliyim diyen bir kadın simli oje sürmeyi tercih ediyorsa, enerjik demektir. Bununla birlikte, heyecan veren olaylar onun mutlu olmasını sağlar ve bu olayların ortasında kalmaktan rahatsız olmaz.

■ Siyah Oje: Genellikle giyimde siyah rengi tercih eden kadınlar oje rengi olarak da siyah ojeden yana olabilirler. Bu kadınlar güçlüdürler ve ne istediklerini de bilirler. Siyah oje süren kadınlar istikrarlıdırlar.

■ Nötr Oje: Pastel renkli, tırnakta oje yokmuş gibi duran ojeler nötr ojelerdir. Bu ojeleri kullanan kadınlar naif insanlardır. Hem duygusaldırlar hem de sadelikten yana olduklarını belirtmemiz gerekmektedir.

■ Beyaz Oje. French ile birlikte kullanılan beyaz oje, özel günlerde ve günlük yaşamda da rahatlıkla kullanılmaktadır. Beyaz masumiyetin ve saflığın rengidir. Aynı durum oje rengi olarak da geçerliliğini korumaktadır.

■ Renkli Oje: Sarı, pembe ve turuncu ojeler genellikle yaz aylarında kullanılmakta ve yazın ferahlığını yansıtmaktadır. Sarı mutluluğu, pembe özgüveni, turuncu da enerjiyi temsil eder.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.