0

El Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

el bakiminda dikkat edilmesi gerekenlerEl bakımına genellikle çalışan kadınlar önem veriyor; bunun haricinde manikür yaptıran kişi sayısı oldukça az. Ama aslında erkekler, bir kadının ilk olarak ellerine bakıyor; bu nedenle de el bakımı çok önemli. Kim istemez ki yumuşak bir el tutmayı? Ama bunun için illa manikür yaptırıp, her seferinde en az 20 TL vermenize gerek yok. El bakımında kullanılan yağlar; ve el bakımında dikkat edilmesi gerekenleri bulabileceğiniz yazımız içerisinde, manikür yaptırmadan da bakımlı ellere sahip olmanın püf noktalarını bulabileceksiniz…Radyo Dinle

El Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

• El bakımında tırnaklar her zaman ön plandadır. Bu nedenle de, zayıf, kırık, ve lekeli olmamaları gerekir. İşte tam bu noktada protein desteği almanız öneriliyor. Kırmızı et, tavuk, balık, yumurta, içeriklerinde bolca protein bulundurmaları dolayısı ile tırnaklarınıza katkıda bulunuyor.

• Bir kaç damla limon suyunu, bir yemek kaşığı karbonat ile karıştırın, ve elde edeceğiniz bu karışımı tırnaklarınıza; ve ellerinize, ister elinizle, isterseniz de diş fırçası ile ovalayarak uygulayın. Bu sayede el; ve tırnaklarınıza katacağınız doğal ışıltıyı görebileceksiniz.

• Tırnak kesiminizi kısa olarak tercih edin, ve törpülerken de şeklini yuvarlak olarak verin. Bu sayede hem ummadığınız anda tırnaklarınızın bir yere takılma, hem de bundan dolayı kırılma ihtimalini azaltmış olursunuz.

• Suyun sağlığımız için çok önemli olduğunu biliyoruz. Ama su ile deterjanın karışması, olumlu geri dönüş sağlamayacaktır. Bu nedenle, ev işi yapar; ve bulaşık yıkarken eldiven kullanmalı, banyoda daha kısa süre kalmalısınız. Aksi halde hem tırnaklarınız, hem de tırnak etlerinizin kuruması durumu söz konusu olacaktır.

• El bakımında kullanılan yağlar da dostunuz olmalı. Bu yağlardan en bilineni zeytinyağı… Bunun yanında, Hindistan cevizi yağını da kullanmalı, tırnak; özellikle de tırnak etlerinize masaj yapmalısınız. Bu şekilde bir kaç dakika bekleyip, sonrasında ellerinizi yıkayabilirsiniz.

• El bakımını sık yapmıyor, ama oje kullanmayı da seviyorsanız, tercih etmeniz gereken renkler mutlaka açık renklerdir. Bu sayede hem tırnaklarınızdaki çıkıntıları gizlemiş olur; hem de renk dengesizliklerinin önüne geçersiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.