1

Küçük Evleri Kullanışlı Hale Getirmek

küçük evleri kullanışlı hale getirmeBazılarımız küçük, bazılarımız ise büyük evleri seviyor. Aslında günümüzde pek çok kadın çalışıyor; bu nedenle de küçük ev, ve az eşya onların hayatının kolaylaşmasını sağlayabilir. Ekonomik koşullar da küçük ev almayı gerekli kılabilir. Peki ama küçük evleri kullanışlı hale getirmek için neler yapılabilir? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde, evim küçük nasıl dekore edebilirim, ve evim küçük nasıl döşemeliyim sorularının yanıtlarını bulabileceksiniz…Radyo Dinle

Evim Küçük Nasıl Dekore Edebilirim?
Evim Küçük Nasıl Döşemeliyim?

• Eğer evim küçük eşyam çok diyorsanız, eviniz her ne kadar küçük de olsa yeteri kadar dolabınızın olması gerektiğini unutmamalısınız Çekmecesi, ve rafı bol dolap kullanarak, evinizin dağınıklığını ortadan kaldırabilir, eşyalarınızı sistemli bir biçimde yerleştirerek dağınık olmalarını önleyebilirsiniz. Unutmayın, dolapların kapladığı yer, eşyaların dağınık görünmesinden çok daha mantıklıdır.

• Aslında yatak odasının sadece uyumak için kullanılması sağlıklı uyku için en önemli unsurdur. Ama küçük evleri kullanışlı hale getirmek için bazen yatak odası, aynı zamanda çalışma odası haline de getirilebilir. Bunun için, yatak odanızda bir kitaplık, bir bilgisayar masası… bulunması gerekebilir. Bu tür eşyaları edinmekten kaçınmayın. Aksi halde yatak odanız bir müddet sonra kitap; ve kağıt çöplüğüne döner. Dağınık bir ortam, her zaman olduğundan daha küçük görünür.

• Ortalıkta bulunması gereken eşyalarınızın, aktif kullanacağınız eşyalar olması gerektiğini unutmayın. Bu nedenle, sık kullandığınız mikrodalganızı yukarda bir dolapta değil, tezgahın üstünde konumlandırın. Kullanmadığınız blenderi bir dolabın içerisine kaldırın ki gereksiz yer kaplamasın.

• Mutfak ve yemek odasını birbirinden ayırmak yerine, iki kullanım alanının ortasını birleştirin. Böylelikle, hem küçük olan mutfağınız, hem de yemek odanız daha büyük görünecektir. Bununla birlikte, aydınlatma da daha iyi olacağından, ortam bir de böylece ferahlamış olacaktır.

• Evim küçük eşyam çok diyenler, bu durumu bir avantaja çevirebilirler. Eşyalarınızı olabildiğince açık renklerde edinip, bu şekilde olmayanları da açık renk döşeyebilirsiniz. Mesela, yatak odasının rengi kahverengi olabilir; siz dolaplarınızın kapaklarına ayna yerleştirip, yasak örtüsünü beyaz olarak kullanırsanız, yatak odanızın olduğundan daha büyük görüneceğine şahit olabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.